Статті

подкаст

Кето дієта та інтервальне голодування? Чи так корисні модні тренди в харчуванні. Бесіда з дієтологом

Нові ляпаси Росії: що увійшло до посиленої кримської резолюції ООН

Навіщо, попри очевидну марність спроб примусити Росію до дій, Україна і далі витрачає зусилля на те, щоби мобілізовувати підтримку навколо кримської проблематики? Про це, а також про те, які новели з’явилися цьогорічній резолюції ООН – у нашій статті.

Напад на Капітолій: що виявило слідство і як захищається Дональд Трамп

Чи достатньо зібрано доказів, щоб стверджувати про причетність попереднього президента США до спроби захоплення влади?

Бізнесмен Ігор Тинний: Якщо зараз будувати сонячну електростанцію промислового масштабу, її окупність – "ніколи"

Чи варто споживачам готуватися до відключень, чи змінилося ставлення влади до "зелених" енергетиків і чому ніякі RAB-тарифи не приведуть в Україну міжнародних інвесторів? (рос.)
тест

Що ви знаєте про Святого Миколая та традиції свята? ТЕСТ

Напередодні свята ми приготували для вас тест про Миколу Чудотворця. За допомогу з питаннями дякуємо етнологині Наталії Громовій та священнику ПЦУ з Луганщини Володимиру Маглені.

Корисний олігарх. Історія одного самогубства, "харківського краху" і першого в Україні пам'ятника Шевченку

З недавнього часу одна із центральних вулиць Харкова носить ім'я родини Алчевських. Після жовтневого перевороту 1917-го ніхто з дітей Алчевського не емігрував. Його нащадки і сьогодні мешкають у Харкові.

Визнання на перспективу: про що домовлявся Зеленський під час саміту в Брюсселі

Локомотивом переговорів став Київ: вони вигідні нашій державі й присвячені намірам України та ще двох держав-партнерів рухатися до вступу в ЄС.

Таксі, тільки без водія. Як розвивається каршеринг в Україні

Взяти автомобіль на вулиці як електросамокат, і поїхати. Ще недавно це було фантастичною мрією, а сьогодні це вже реальність. Як працює каршеринг в Україні, чи дешевше таксі та наскільки це вигідний бізнес.

"Я така народилася": дві історії підлітків про прийняття ВІЛ-позитивного статусу

Ми пообіцяли анонімність і запитали, як дівчата прийняли свій ВІЛ-позитивний статус, та якими були їхні стосунки після цього.

Ройтбурд, Соколова, "Квіти України" та Бігус. Хто отримав премію "Української правди" у 2021

Розповідаємо, хто отримав нагороду цього року.

Членство на трьох: про що домовилися у Брюсселі лідери України, Молдови та Грузії

"Ми закликаємо Євросоюз підтримати вибір наших держав та визнати європейську перспективу Грузії, Республіки Молдова та України"

Не лише НАТО: як Україні поглибити безпекову співпрацю з ЄС

На яку безпекову допомогу ЄС може розраховувати Україна? І чи може тут стати у пригоді формат "Східного партнерства"?

"Через суди добились, щоб його посадили". Як захиститися від домашнього насильства юридично

У цьому тексті ми розповімо, як захиститися від кривдника та юридично заборонити йому наближатися до вас і вашого дому.

Або пан або програв: як гральний бізнес лобіює в Раді зниження податків

Вже незабаром депутати можуть знизити податкове навантаження на представників великого грального бізнесу. Кому це вигідно і чи допоможе це детінізувати галузь?
Відео

Слуги народу без правил. Як Чернишов, Арахамія та Зеленський порушують правила дорожнього руху

Як показало розслідування "Української правди", Гогілашвілі – не єдиний представник влади, який порушує ПДР та їздить на номерних знаках прикриття. Ця історія – про нерівність перед законом і про неоднакові правила для всіх.

Безпека важливіша за торгівлю: як змінилися зовнішньополітичні пріоритети українців

Українці не бачать альтернативи європейському курсу. Проте за 2021 рік зросла підтримка членства у НАТО, тоді як у ЄС – незначно просіла.

Бум чи збіг: чому розпродаються українські банки

За сім років українці звикли: якщо говорять про банки, то мова йде про їх ліквідацію. Однак останнім часом ринок наповнюють новини про угоди з купівлі. Що відбувається?

Шанс на "зелене" лідерство: як Україна адаптується до нових кліматичних вимог ЄС

Якими є основні досягнення щодо зеленої трансформації України у 2021 році? Які питання зеленого порядку денного були пріоритетними у стосунках Україна-ЄС? І що робити далі?

Жива чи штучна? Як вибрати і купити новорічну ялинку

Ялинки можуть бути штучними, зрубаними живими, посадженими у горщик або створеними власноруч. Пояснюємо, як вибрати і купити дерево, щоб створити собі свято і не нашкодити довкіллю водночас.
інтерв'ю

У гопника, чи то Путін, чи то ваш сусід-алкоголік, замість логіки звірині інстинкти – експерт з самооборони Антон Фарб

Антон Фарб розповів "Українській правді", чим відрізняється параноя від алертності, а хейтер в онлайні від гопника в офлайні, дав кілька шкідливих порад як привернути увагу злочинця, і порадив як боротися з власним цифровим слідом.

Шлях до нової війни: чому Балкани, за "допомогою РФ, знову статють гарячою точкою Європи

Перегляд кордонів на Балканах навряд чи буде безкровним. Проте запобігти такому сценарію стає все складніше. Особливо після демаршу Республіки Сербської.

Комунальні де-юре, приватні де-факто: як Київ (не) контролює частково приватизовані компанії

Чи потрібні місту підприємства, якими воно лише частково володіє, та як міська влада ними керує.

Нормандія від Байдена: що змінить та чим загрожує вхід США до переговорів по Донбасу

Жодне "відчуття довіри" у відносинах Зеленського та Байдена не гарантує, що у Вашингтоні не вирішуватимуть конфлікт за рахунок України...

Ви все чули? Cпіваючий Жадан, кавер на "Океан Ельзи" від Дорна, "Червона рута" на сучасний лад та інші українські пісні листопада

Минулий листопад в українській музиці можна наректи місяцем Жадана і спорту. Також не обійшлося без несподіваних камбеків та головного шлягера української естради у сучасному звучанні.

Між "зеленими" та Фукусімою: чи є майбутнє в атомної енергетики

"Енергоатом" пропонує збудувати в Україні 14 блоків АЕС. Чи виправданий такий шлях для країни, яка досі переживає чорнобильську катастрофу?
інтерв'ю

Майкл Макфол: Коли розмовляють про Україну без українців, я думаю про Ялту 1945 року

Макфол розмірковує про можливість приєднання США до Нормандського процесу, пояснює, чому США мають запровадити нові санкції проти Росії та оцінює перспективи надання автономії окупованому Донбасу.

Чи знаєте ви шкільну програму з математики. Перевірте свої знання у ТЕСТі

Перевірте себе у тесті, який нам допомогла скласти вчителька математики київської школи № 225 Галина Опрощенко, та дізнайтеся, чи можете ви відрізнити гіперболу від параболи, а паралелепіпед від паралелограму.
подкаст

Перекидання Росією військ схоже на інформаційну операцію, щоб підняти градус напруги

Політика

"Колишні" Зеленського: хто пішов у "відбій" із першої "колоди" депутатів 

Рух ЧЕСНО проаналізував перший "реліз" депутатів від "Слуги народу", які пройшли до парламенту, але згодом із різних причин випали із "колоди" "слуг".

Наглядова ради замість правління в "Укренерго", корпоратизація "Укроборонпрому": підсумки тижня для ДП

Щотижня команда аналітиків-консультантів з питань корпоративного управління готує для ЕП дайджест про головні події в житті держпідприємств. Що важливого сталося 4-10 грудня?

"Я не дозволив середовищу впливати на те, хто я". Інтерв'ю з колишнім банкіром, який збирає тисячі людей на своїх концертах музики

Колись Стівен Рідлі мав справу з паперами та цифрами. Успішний банкір із непоганою зарплатнею. Здавалося, життя влаштоване – що ще потрібно? Але не для нього.

Рік без панацеї

У грудні 2020-го Україна мала справу з первісним вуханським штамом, обговорювала новини про більш небезпечний британський штам і сподівалася на завершення епідемії наступного року. (рос.)
Реклама: