Статті

Наші в Техасі. Які стартапи представлять Україну на всесвітній ярмарці технологій SXSW в США

Платформа для телепортації, віртуальна примірочна, обмін почуттями. Які продукти представлять українські розробники на SXSW 2023?

Війна і мир і опера. Чи може Україна дерусифікувати європейські сцени і в який спосіб

Імена російських класиків та сучасників не сходять зі сцен найкращих театрів та концертних майданчиків світу. 5 березня у Баварській державній опері відбулась прем'єра опери за романом росіянина Льва Толстого "Війна і мир".

Кінець гральним схемам. За що НБУ прикрив IBOX банк?

Відомий українцям за біло-рожевими терміналами "IBOX банк" припинив роботу. Напередодні Нацбанк позбавив фінустанову ліцензії за обслуговування "тіньових" азартних ігор. Що тепер?
інтерв'ю

Те, що Зеленський лідер військового часу – безсумнівно. Чи буде він спроможний стати лідером мирних часів? – соціолог Євген Головаха

подкаст

У Росії одні провали, але нам це дається надзвичайно важкою ціною. Центр оборонних стратегій про рік повномасштабної війни

До біса дипломатію? Як має діяти Україна у відносинах з Грузією та її владою

Чинна влада Грузії стає відверто ворожою до України. Відновлення дружби з нею для України видається просто неможливим.

Як зняти фільм у Лисичанську і потрапити на Оскар: Інтерв'ю з режисером "Будинку зі скалок" Сімоном Леренгом Вільмонтом

Україно-дансько-шведсько-фінський документальний фільм "Будинок зі скалок" (A House Made of Splinters), який розповідає про дитячий притулок у Лисичанську, потрапив до списку номінантів на Оскар 2023.

Битва за Херсон. Історія останніх захисників міста

Бій за європейське майбутнє: як дії влади поставили Грузію на поріг революції

Події 7 березня у Тбілісі довели – суспільство не готово миритися із діями влади, які ставлять хрест на євроінтеграційних амбіціях Грузії.

Семизначні зарплати: скільки держава витратила на топменеджерів банків під час війни

Члени правління та наглядових рад державних банків у 2022 році отримали майже пів мільярда гривень зарплат, премій та інших винагород. Чи виправдані такі виплати в умовах війни?

Радянський пережиток чи боротьба за права: як з'явилося 8 березня та які альтернативи свята в Україні?

Звідки ж взялося 8 березня і чи дійсно це міжнародна дата? Як свято пролетарок перетворилося на "день весни", і які можуть бути альтернативні дати для відзначення боротьби за жіночі права?

"У США немає стратегії, що робити з Росією після її програшу". 8 викликів для української перемоги

"Ти є велика сила": Як знімали жіночий маніфест до Міжнародного жіночого дня

Сьогодні у Києві нагородили лауреаток премії Women in Arts. The Resistance – відзнаки, яку ООН Жінки в Україні та Український інститут заснували для українок, які роблять найбільше для просування та розвитку культури та мистецтва.
подкаст

Таро, алкоголь, відеоігри. Що допомагає українцям переживати війну?

"Була воїном світла". Історії українських жінок, які загинули на війні

Ми зібрали історії захисниць і волонтерок, які загинули під час повномасштабного вторгнення Росії. Кожна з них боролася заради свободи і незалежності України.

Електрика для багатоповерхівок. Як мешканцям зробити свій будинок більш автономним і економним

Як змінити парадигму електропостачання в багатоквартирних будинках, зробивши їх більш автономними та стійкими до криз. Поради енергоаудитора.

Шанс, але не гарантія: чи здатна угода Сербії та Косова встановити мир на Балканах

Сербія та Косово погодили історичну угоду, але за пару днів їхні лідери заявили про відмову йти на поступки. Чи вдасться ЄС змусити їх до примирення?

"Ніяких "благодійних" внесків не буде": нова директорка Інституту раку про безоплатне лікування, корупцію та ставлення до пацієнтів

Про майбутнє найбільшого онкозакладу країни, про те, що принесе медикам та пацієнтам реорганізація, що стане безкоштовним, а за що доведеться платити "Українська правда. Життя" поговорила з очільницею закладу Оленою Єфіменко.

Десятки років та мільярди доларів. Коли розмінують українські поля та міста?

Як розміновують поля та міста, скільки це коштує, хто такі "чорні сапери" і чого бракує Україні для повного гуманітарного розмінування.

"Я не уявляю архітектури Європи, за якої Україна не буде членом НАТО". Інтерв'ю президента ЄНП

Манфред Вебер: "Нам треба відмовитися від страхів та роздумів що ж може статися, бо, мовляв, Росія – ядерна держава"...

Гранти на бізнес. Як і де отримати безповоротну фінансову допомогу на підприємництво

Як отримати грант на бізнес? Уряд приймає заявки у Дії на гранти для створення нового бізнесу, освіту в ІТ та безповоротну допомогу аграріям – що для цьго потрібно.

Е-вибори проти популістів: як інтернет-голосування в Естонії закріпило підтримку України

Яким би не виявився фінальний склад коаліції, у збереженні сильної проєвропейської та проукраїнської позиції Естонії сумніватися не доводиться.

"Сама винна", що спустив зі сходів і побив до півсмерті. 5 історій про біль

Маріель поділилася з "УП.Життя" 5 історіями болю і приниження жінок, які зверталися в БлагоДІМ, а психологиня Анна Чеченіна пояснила, чим шкодить фраза "Сама винна", а також – які етапи проходять жінки від моменту насилля до виходу з кризи.

Другий після Трампа. Що відбувається з імперією торгових центрів Вагіфа Алієва

Провальний запуск Blockbuster Mall, 5-річна затримка будівництва Ocean Mall і розмови про залежність від російських грошей. Як все це сьогодні впливає на справи короля комерційної нерухмості?

Черги, бюрократія, неповага. Що не так із лікарськими комісіями для військових і чому вони потребують змін

"Ці очі готові віддати тобі все, просто тому, що ти поруч": музикант Майк Кауфман-Портніков про виховання дітей з непростими долями

Про долю дітей в інтернатних закладах, ставлення суспільства до тих, хто інакший, а також – про гострий брак культури сімейних стосунків в Україні музикант розповів "Українській правді. Життя".

Як пишуть про війну у війну і чому ворога (не) варто зображувати примітивним: розповідають театральні митці

УП.Життя поговорили з 4 драматургами і режисеркою про те, які п'єси про війну припустимо ставити в час інвазії, чи варто писати комедії про війну, які теми в жодному разі не варто піднімати в театрі у війну та як зображувати ворога.

Два плани Кремля. Хто мав керувати Україною, якби впав Київ

"Людям більше ніде жити". Історія харків'ян, які вціліли під бомбардуваннями

УП. Життя в рамках проєкту "Прихисти своїх" розповідає, як родині вдалося вижити під російськими снарядами, які стирали Харків з лиця землі. Та як вдалося віднайти жагу до життя у новому місті.
Відео

Роман Чихарівський (Пан Роман) – Любов до Фаріон, меми Порошенка, ігнорування Зеленського

подкаст

"Миротворець" Сі. Навіщо Китаю "мирний план" для України

Реконструкція 24 лютого. Частина 1: Підготовка до вторгнення

Реклама: