ЗА УКРАЇНУ ТА ПОЛЬЩУ ВІДДАНО 8 ГОЛОСІВ
У голосуванні брало участь 11 футбольних лідерів, оскільки представники конкуруючих України й Італії не мали на це права. Не голосував також Мішель Платіні.
Коли Платіні відкрив конверт, продовжує видання, й назвав переможцями Польщу та Україну, його слова були зустрінуті тривалою овацією. Італійська газета називає рішення "дещо несподіваним".
Паризька "Фігаро" також назвала вибір "грандіозною несподіванкою".
Газета так пояснює причину поразки Італії: "Корупційні афери і ріст насилля на стадіонах протягом останніх місяців, поза сумнівом, добряче далися Італії взнаки. Явні фаворити в боротьбі за проведення "Євро-2012", італійці пережили в Кардифі шок, коли було оприлюднено її підсумки. На своїй першій після обрання президентом ЮЕФА публічній акції Мішель Платіні назвав переможців – Польщу й Україну, які претендували на першість спільно. Це величезний сюрприз…"
Газета відзначає, що лише втретє єврочемпіонат прийматимуть дві країни: 2000 року господарями були Бельгія і Голландія, а 2008 року стануть Австрія і Швейцарія.
"Найважче для східних націй-переможниць починається тільки тепер. У кожній треба оновити по чотири діючі стадіони, реконструювати шляхову інфраструктуру, розширити готельну мережу, в багатьох випадках розпочати будівництво з нуля. Ці завдання видаються для Польщі й України колосальними", - наголошує "Фігаро".
Британська газета "Індепендент" вважає рішення УЄФА знаковою подією для України – і не лише в її спортивному, а й соціально-політичному житті.