Чат з президентом Ющенком: "Я позитивно ставлюся до призначення главою СБУ Юрія Луценка"

Четвер, 14 грудня 2006, 16:00

У четвер президент України провів день спілкування з пресою.

Вранці він зустрівся з репортерами закордонних ЗМІ, вдень – з українськими журналістами. На 16 годину в Ющенка було призначено онлайн-інтерв'ю.

Спочатку планувалося, що спілкування з Ющенком буде обмеженим - і право поставити запитання отримають тільки журналісти інтернет-ЗМІ, які отримають акредитацію у прес-службі президента.

Однак пізніше було вирішено відмовитися від такої форми чату - і можливість запитати в Ющенка отримали всі відвідувачі президентського сайту.

Читайте відповіді президента

Запитання: Щановний Віктор Андрійовіч. Чи багато у вас друзів? Маю на увазі справжніх друзів.

Так. Я не знаю, чи можна сказать "багато" - але ті люди, які зі мною пройшли дехто з періоду навчання у середній школі. Є група друзів з інституту, є друзі, з якими я пройшов всю професійну школу роботи в банковській системі.

Що стосується політиків - мені здається, що в українській політиці є красиві, достйні люди, частина з яких є в моїх друзях. Хоча в політиці, звичайно, тримати коло друзів не є простим завданням.

Я надзвичайно шаную тих людей, які за останні 15 років, говорячи про українську політику, мали незмінну позицію відносно національних ідеалів, розвивали демократичий рух, були і залишаються патріотами нації. І я шаную цих людей, хоча, для, можливо, дуже багатьох вони залишаються білими воронами.

Запитання: Вікторе Андрійовичу, Чому Ви не прийшли на Майдан в річницю Помаранчевої революції?

Тому що, по-перше, не було відповідних рішень, щоб такий день проводити в спосіб мітингу чи зібрання на Майдані. Коли ми провели політичну раду блоку, то було зроблено пропозиції щодо проведення цього дня і там не значився такий спосіб.

Я його провів у напруженому політичному графіку з зустрічами, в т.ч. широкими зустрічами з організаторами політичного Майдану 2004 року. Було проведено дипломатичний прийом. Все, як було мені рекомендовано командою помаранчевого блоку в цей день.

Фото Миколи Лазаренка

Запитання: Чи остаточно ви розпрощалися з "любими друзями"?

Я думаю, що це байка з тих, якими тішаться деякі журналісти. Знаєте, коли я стояв на Майдані, ті, хто стояв за моєю спиною, були мої друзі, моє оточення.

Безсмертний, Тимошенко, Мороз, Зінченко - всі вони пройшли від першої до останньої барикади. І тоді я таких питань чогось не чув - вас це оточення влаштовувало, ви їм аплодували.

І я цьому оточенню довіряв і дякував за ту роботу, яку вони проводили перш за все як політичні колеги. І те, що виникли інтриги в цьому оточенні, - я б просив вас звернутися до адресатів цих історій.

Якщо біля мене були корупціонери, - давайте запитаємо у тих, хто ініціював це питання, хто ті корупціонери, де їхні кримінальні справи і чому вони за них не відповідали.

Це була брехня, але солодка брехня, яку хотіли слухати. І я ще раз хочу сказати, що я високо ціную тих людей, яких я можу назвати своми друзями. А ви колись, я думаю, зробите правдиву оцінку того, яке оточення було біля мене.

Запитання: Пане Президент,як ви ставитися до кпинів і анекдотів про вулики та бджоли?

Мені здається, є багато цікавих анекдотів, якщо ми маємо на увазі одні й ті самі анекдоти, далекі від політики. З іншого боку, думаю, що ті люди, які мають можливість час від часу займатися цими захопленнями - це люди, яких я вітаю і поділяю їхні захоплення.

Запитання: Найпопулярніше питання читачів - Коли бандити все ж таки будуть в тюрмах?

Залежно які бандити. В цьому контексті, очевидно, читацька аудиторія має на увазі найбільш резонансні справи. Ви звернули увагу на те, як робив звіт міністр внутрішніх справ, він звітував про роботу за останні 1,5 року у сфері боротьби зі злочинністю.

Ви пам'ятаєте його статистику, починаючи від навмисних убивств і закінчуючи організованою злочинністю, контрабандою.

За 1,5 року ми маємо добру динаміку боротьби з цим злом. Це можливо одна з найпродуктивніших робіт МВС. Що стосується резонансних справ, тут є одна досить серйозна проблема - політична залежність, в тому числі правоохоронних органів, яка особливо проявляється на сьогоднішньому етапі. Тому в цьому сенсі боротьба ще попереду.

Запитання: За какую футбольную команду Вы болеете?

Очевидно: "Динамо'' (Київ). Менше вболівав тоді, коли вона вся була політизована, а зараз дуже вболіваю. Бо це рідна команда мого рідного міста. Я їм бажаю успіху.

Запитання: Пане Президент! Назвіть, будь-ласка, негативні риси вашого характеру, які би ви хотіли подолати.

Я вже в такому віці, що треба сприймати себе таким, який є. Я горжуся тим, що основи того, що я маю у своїх поглядах, моральних, духовних пріоритетах, мені сформували мої батько й мати. І я дуже шаную позицію в цілому по світогляду, яку вони займали.

Фото Миколи Лазаренка

Запитання: Пане Президенте, чи не вважаєте ви сучасну судову систему загрозою національній безпеці? Чи не здається вам, що існуючу в ній заразу самими інституційними заходами, на кшталт реформи, не витравити?

Однієї простої відповіді тут немає. Щось може взяти на себе ефективна реформа, щось - ефективна боротьба з корупцією, щось можна змінити статусом системи, щось - забезпечити змінами соціального статусу суддів і працівників суду.

Іншими словами, хвороба, яка глибоко пустила метастази в українських судах, формувалася не протягом одного року, і її лікування, безумовно, не є швидким. Але переконаний, в цьому плані треба діяти.

Тому я запропонував проведення, з одного боку, судової реформи. З іншого - починаючи з 2007 року, ми суттєво змінюємо статус судді, перш за все, соціальний.

Ми розробили окремий план фінансування розвитку суду, ми маємо понад 420 проблемних приміщень суду, де не можна творити судочинство та ін.

Це комплексна дія, і кожна країна, як правило, виходила з такої проблеми кілька років спільними злагодженими діями.

Запитання: Шановний пане Президенте! З моменту приходу до влади Януковича я вирішив емігрувати в Канаду бо сил більше не має терпіти все це. Що Ви мені порадите. Їхати чи може ще почекати?

Я раджу почекати. Ще не вечір. Я розумію, що ви молода людина, повна енергії. Цю енергію можна використати на благо нації разом зі мною.

Фото Миколи Лазаренка

Запитання: Чи підете на достроковий розпуск Верховної Ради. За яких умов?

Якщо виникнуть обставини, передбачені Конституцією України, то розпуск парламенту очевидний.

Запитання: Вікторе Андрійовичу, якби помаранчева коаліція не розпалася та Юлія Тимошенко стала прем"єром, чи мали Ви б сьогодні таку ж конфронтацію, як сьогодні з урядом Віктора Януковича?

Питання полягає в системі відносин, які сформулюовані в рамках Конституції і національного законодаства.

Тому в основі того, що відбувається - як рік тому, так і сьогодні, - закладені два моменти: суб'єктивний, який має різні варіації з урахуванням обставин, і об'єктивний, який виходить із неузгодженостей положень Конституції щодо повноважень та їх розподілу між гілками влади.

Запитання: Чи не вважаєте ви, що Україні слід за прикладом Естонії заборонити комуністичну ідеологію, як спрямовану проти загальнолюдських цінностей?

Для того, щоб побідного роду кроки робити, повинна бути висока солідарність в оцінці історії, а не тільки політичних сил, у тому числі парламенських, а всього суспільства.

Я думаю, що політична ситуація і оцінка минулої політичної діяльності комуністичної партії в українському народі є суттєво іншою, ніж, наприклад в Республіці Естонія.

Запитання: Питання від читачів. Виктор Андреевич, как вы относитесь к идее назначить начальником СБУ Юрия Луценко?

Я про це вже думав. Позитивно. У найширшому сенсі. Одне питання тільки - провести через парламент.

Запитання: Пан Президент! Коли ви говорите про недієздатність Генпрокуратури, це треба розуміти як корумпованість? Чи можете Ви щось змінити в кадровому плані Генпрокуратури?

Це не тільки корумпованість - це наявність волі змінити або діяти активно.

І те, що по ключових резонансних справах роками немає прогресу, - це той докір, який можна адресувати і сьогоднішньому складу прокуратури. Згідно з конституційними змінами, що були проведені законом №2222, думаю, ви знаєте, що компетенція Президента в цьому питанні радикально зменшена.

Тому сьогодні в цьому питанні більш компетентно може діяти парламентська більшість.

Запитання: Шановний президенте! Читаючи ваші відповіді виникає таке враження, що за ті негаразди, що відбуваються повинні нести відповідальність усі окрім Вас особисто. Будьте ласкаві, скажіть усім відверто, за що погане ви відчуваєте особисту відповідальнисть і що хотіли б виправити?

Свою особисту відповідальність я несу кожний день. Перед вами персонально і перед державою.

Запитання: Добрый вечер. От какого места работы Вы лично получаете больше удовольствия в плане самореализации - в настоящее время или в бытность работы в НБУ?

НБУ - це ностальгія. Мені приємно було працювати в НБУ, працювати прем'єром, приємно працювати президентом. Думаю, всьому свій час. Я ні про що не жалкую.

Запитання: Уважаемый Виктор Андреевич, Почему до сих пор не сдвинулся с места вопрос о принятии парламентом Закона "О восстановлении прав лиц, депортированных по национальному признаку". Ветировал его, как известно, еще Кучма, однако Вы, придя к власти, похоже, решили оставить все как есть. Вы согласны с позицией по этому вопросу Вашего предшественника на президентском посту?

Ні, не згоден. З цього приводу ми мали дві зустрічі з представниками національних меншин, кримсько-татарського меджлісу.

І ми домовилися про те, що у рамках ініціативної групи з представниками секретаріату президента ті закони, які були розглянуті в українському парламенті, ще раз розглядаються на предмет повторного їх ініціювання у розгляді парламентом України за ініціативою Президента України. Як тільки ця робота буде завершена, я внесу ці законопроекті до повторного розгляду у Верховній Раді.

Запитання: Кто занимается вашим гардеробом? Костюмы каких фирм вы предпочитаете? Какой из них самый дорогой?

Це до дружини запитання.

Запитання: Председатель ВР заявляет, что нет "холодной войны" между Президентом Украины и правительством. "Регионы" говорят о т.н. "рабочих моментах". Эксперты утверждают о настоящей войне полномочий и накале ситуации. Что думает глава государства?

Я думаю, що холодна війна йде, що обставини, в яких сьогодні перебувають два інститути влади, не роблять честі для інтересів держави, що в основі цієї дискусії стоїть проблема повноважень, сформульованих нечітко і часто некоректно в останніх змінах до Конституції.

Не в останню чергу вони формуються нечітким законодавчим регулюванням цих змін. Це стосується насамперед кадрової політики, особливостей її формування на відомчому та регіональному рівнях.

Запитання: Коли Ви йшли в президенти то обіцяли створити суспільне телебачення, але його так і не було зроблено. Чому?

Все йде у процесі. Питання непросте, я був і залишаюсь прихильником такого проекту.

Але відповідь не є дуже швидкою і однозначною. Я пригадую, як було декілька аматорів, які на базі національного державного каналу хотіли легко зробити цей проект. Направді, справа набагато складніша.

Тому будучи на державному телебаченні останнього разу, ми говорили про те, що створюється робоча група, мета якої - виробити концепцію.

Я готовий підтримати концепцію, внести відповідний закон позачергово до парламенту України, знайти компроміси у фінансуванні, в тому числі за рахунок державного фінансування на перших порах.

Але ця робота повинна початися за розробленими фаховими пропозиціями, і я сподіваюсь, вони попадуть на стіл Президенту.

Запитання: Вікторе Андрійовичу, поясніть, будь ласка, мотиви призначення Валерія Хорошковського на пост Першого заступника Секретаря РНБОУ. Відомо, що Валерій Іванович - дуже багата людина, зокрема, власник українського каналу "Інтер". Яким чином буде забезпечений принцип відокремлення влади від бізнесу в цьому випадку?

Принцип дуже простий: якщо та людина, яка працює в Секретаріаті Президента і своєю діяльністю переслідує комерційні інтереси, - вона буде відсторонена від роботи. Я переконаний, що люди, які працюють біля мене, дають чіткий сигнал суспільству, що ними у жодній мірі не використовується службове положення для реалізації комерційних інтересів. Я думаю, що дискредитаційними фактами не володіє ні журналістика, ні спеціальні органи.

Запитання: Ваш погляд на повернення Щербаня, Засухи та інших. Кримінал відверто сміється нам в обличчя...

Я з вами згоден. Це безсилля Генпрокуратури, перш за все. Міліція, СБУ в даній ситуації зробили достатньо повну роботу. Решту повинна зробити Генеральна прокуратура.

На жаль, сьогодні процеси, які відбуваються в Генпрокуратурі, все більше говорять про недієздатність цього інституту в тому кадровому складі, який є сьогодні.

Запитання: Шановний пан Президент України! Я проживаю за кордоном протягом останніх шести років. Для мене питання іноземного громадянства стало б великим полегшенням для всіх видів моєї діяльності, оскільки я веду там досить активне життя.

Але я ні в якому разі не хочу відмовлятися від мого українського громадянства, так само як і не виключаю можливості повернення на Україну. Чи можливе встановлення подвійного громадянства, і якщо так, то наскільки реальна така перспертива?

Фото Миколи Лазаренка


Ми кілька разів поверталися до розгляду цього питання, і відверто скажу, що є вагомі аргументи не робити цього. Хоча це не остаточна відповідь, і на сьогодні МЗС на моє наполягання розглядає відповідні можливості.

Запитання: Виктор Андреевич, а вы когда-нибудь (в детстве/юности) дрались?

Так, було. Було багато разів. І багато чого з тих історій пам'ятаю.

Запитання: Як ви, як Президент і як людина оцінюєте призначення Шуфрича міністром МНС України? Працівники МНС вважають це ледь не плювком в міністерство. Подібного проФФесіонала ніхто не очікував.

Мені сумно від такого призначення, скажу відверто. Але це є персональна відповідальність прем'єра і колективна відповідальність тієї команди, яку представляє парламентська більшість і уряд. Це питання їхньої компетенції.

Питання: И НЕ СТЫДНО ИГНОРИРОВАТЬ ВОПРОСЫ О СТРЕЛЬБЕ? ЦЕНЗУРА (мова йде ймовірно про інформацію, що до срільби по вікнах бюджетного комітету начебто був причетний перший чоловік Віталіни Ющенко)

Моя родина не має відношення до цієї людини. Всі люди в Україні повинні бути рівні перед Законом. На жаль, і на щастя, більше деталей я не можу сказати.

Запитання: Уважаемый Виктор Андреевич, Назовите пожалуйста ваши любимые книги и что вы сейчас читаете. Вряд ли у вас есть время для просмотра кинофильмов, но может у вас есть любимый режисер. Крепкого Вам здоровья, Алексей

Якщо говорити про наших кінорежисерів, я б відніс до найбільш талановитих перш за все Ільєнка - людину, яка має сильну життєву позицію, яка ще далеко не до кінця висловилася у кіноматографі.

Людина, на мій огляд, надзвинчайно цікава. І тому я хотів би якомога більше встигнути допомогти цій людині.

Запитання: Вельмишановний пане Президенте ! Чому українську владу в цілому абсолютно не турбує питання високих цін на нерухомість в Україні? Чи питання забезпечення пересічного громадянина цим самим необхідним благом вже не є питанням національної і соціальної безпеки в нашій державі?

Ціни високі тоді, коли є обмеженість. Обмеженість перш за все на пропозицію. На можливості творити аналогічний товар чи продукт.

І тому коли ми говоримо про те, як зробити доступною нерухомість, починаючи з жилого приміщення, квартири, закінчуючи ціною на землю - відповідь одна: максимально оптимізувати організацію ринку нерухомості і землі.

Зараз ми цим займаємося. Взяли собі за мету завершити на чесній публічній основі приватизаційні моменти малої і великої приватизації, переглягнути весь комплекс законів, які стосуються роботи ринку землі, гармонізувати питання ринку землі з продажу землі і особливо комунального призначення з публічним рухом комунальної і державної власності.

Усе безумовно принесе нові можливості вибору громадян такої групи нерухомості. За останній рік більше 5 тис регуляторних актів було скасовано або до цих документів були внесені зміни. Скасовано було більше 60 указів Президента, більше 160 постанов. Це мало мету зробити простішим, більш зрозумілим сектором ринку, де формуються попит і пропозиція на товари нерухомості.

Запитання: Господин Президент, что бы Вы хотели прочитать о себе в учебниках истории через 100 лет?

Що мене пам'ятає держава, нація, що ця людина в історії країни зробила добру справу, за яку вдячні правнуки.

Запитання: Господин Президент, какое Ваше самое большое разочарование в уходящем году?

Мені здавалося, що ми близько прийшли до формування національних пріоритетів, підписали, по суті, морально-етичний документ - Універсал національної єдності. З огляду на це, з позиції сьогоднішнього дня складається враження, що багато позицій, навколо яких могло б сформуватися порозуміння - насамперед політичної еліти, - багато цих моментів утікають, як вода в пісок.

Запитання: Господин Ющенко, кого Вам хочется больше всего отправить в отставку из нынешних министров?

Це дуже приватне питання. Для цього потрібна розмова один на один. Але я ще раз хотів би апелювати до того, що народ повинен бути у відповіді за тих, кого він обирає.

Запитання: Наскільки Вам заважає чи допомогає працювати ЗМІ?

По-різному. Хороші ЗМІ допомагають працювати. Я виключно шаную здорову, чесну, правильну позицію ЗМІ з конструктивним, критичним підходом, але погано реагую на всі спекуляції, які виникають через непрозорість нашої журналістики. Я це добре пережив в останній рік і мушу це сказати.

Запитання: Виктор Андреевич, Лично вам не стыдно, что премьер-министром страны является рецидивист уголовник?

Може бути проста відповідь на ваше запитання. Якщо ми віримо у силу вибора, то останні вибори до парламенту Украни засвідчили, що цим людям свою більшість голосів віддали виборці. Це вибір людей, вибачте, і їх відповідальність.

Фото Миколи Лазаренка

Запитання: Шановний Віктор Андрійович! Яким чином свідомий громадянин України може сприяти зняттю політичної напруги та примиренню політиків? Вступати в політичні партії, просто спостерігати, приймати участь в політичних акціях? Чим можуть допомогти Вам Ваші виборці?

Нам треба змінити культуру політичних відносин. Те проститояння і взаємне знищення, яке було в авангарді української політики вже багато років, його природу я добре розумію.

Але, на мій погляд, на сьогодні це питання могло набрати іншої площини - порозуміння і співпраці, співпраці по ключових національних пріоритетах.

Є різні форми, як політику порозуміння адаптувати в сьогодення. Частину з цих моментів ви самі підказали. Це, перш за все, активна громадянська прозиція.

Процеси, що відбуваються, особливо в ешелонах найвищої влади, мають бути публічними і прозорими. Це досягається через активну громадянську і політичну позицію, дії конструктивних політичних партій, порозуміння в парламенті, гармонізацію відносин між рівнями влади - центральною і регіональною.

Але найголовніше - нову політику адаптує політика змін, реформ - чи мова йде про освіту, комунальний сектор, пенсії, фіскальну політику. Я закликаю бути громадян активними в тому полі діялності, яке вони представляють.

Якщо є бажання визначитися чітко політично і допомагати владі в цьому плані, здійснювати зміни, я просив би вас формулювати свої політичниі цінності, долучатися до лав демократичних сил і в цьому напрямку ще більше формувати свій вплив на ситуацію у владі і країні.

Запитання: Як ви ставитеся до ідеі легалізації одностатевих шлюбів в Україні?

Можна я відповім одним словом? Складно. Хоча я не хотів би цим дати якусь іншу оцінку, ніж ту, яку з цього приводу висловлює суспільство і закон.

Запитання: Чи можна потрапити простому смертному до робочого кабінету Президента України (в сенсі екскурсійного огляду). Якщо це можливо, то яким чином і за яких умов? Дякую.

Це можливо. Я просив би вас залишити номер телефону, через який ми перетелефонуємо до вас і запропонуємо побачити мій робочий кабінет. До речі, думаю, у моєму робочому кабінеті було досить багато журналістів, і вони можуть описати, що він собою представляє.

Запитання: Якщо не покарані фальсифікатори виборів-2004, то не було й фальсифікацій? Тоді виходить, що вибори виграв Янукович? Тоді чому Ющенко не у відставці?

Було заведено понад 4,5 тисяч кримінальних справ відносно фальсифікацій виборів. Кілька місяців тому ту статистку, яку я пам'ятаю, - приблизно 900 з них розглянуто, і по ним винесені покарання.

Ви праві в тому сенсі, що по таких резонансних справах, як сервер, як ситуація на сотому виборчому округу і ще півдесятка найбільш резнонансних моментів, Генеральною прокуратурою ще до логічного завершення не доведені.

Справи знаходяться сьогодні у прокуратурі, під слідством. Генеральний прокурор, думаю, дав би вам точнішу відповідь на дане питання.

Запитання: Вельмишановний пане президенте, Ви як людина, що керує зовнішнєю політикою країни, повинні мати інформацію чи думку стосовно фундаментальних засад у відношеннях між Україною та республікою Білорусь. Що Ви можете сказати щодо існування недемократичного режиму правління в республіці Білорусь? Якщо він є то як це впливає на відносини між Україною та республікою Білорусь?

У питанні оцінки політичного режиму в Білорусі Україна повністю солідарна у своїй позиції з політичними рішеннями ЄС, ОБСЄ, демократичної спільноти.

Ця позиція тверда і однозначна. Ми будемо робити роботу в тому напрямку, щоб досягти своїми діями демократичних змін у Білорусі. Що стосується наших економічних взаємин, вони йдуть своєю чергою, взаємний товарообіг сягає понад 5 млрд. доларів. Це немалий товарний обіг.

Ті контакти, які проводяться, ставлять за мету лише забезпечення прагматичних обставин співпраці українського і білоруського бізнесу.

Крім того, на державному рівні ми ставимо питання - цьому була присвячена остання зустріч - щодо делімітації і демаркації нашого кордону з Білоруссю, врегулювання проблеми переміщення працюючих українців на Чорнобильській станції, які сьогодні щоденно підлягають білоруському паспортному контролю при переїзді зі Славутича до станції.

І ряд проблем, які залишилися історично для нас. Це великий конспект питань, який стоїть на порядку денному у відносинах з Білоруссю.

Запитання: Добрий вечір, пане Президенте. Хочу задати Вам актуальне питання. Мені 22 роки. Маю дві вищі освіти, працюю редактором економічного напрямку. Маю більш ніж 100 статей, в т. числі наукових. Хочу працювати з Вами на благо України. Які в мене шанси потрапити на роботу до вас в секретаріат? І які критерії відбору?

Я прошу звернутися до Арсенія Яценюка, хай він вивчить це питання разом з вами та з управлінням кадрів, і я б запропонував вам роботу.

Фото Миколи Лазаренка

Запитання: Вы с удовольствием ходите на работу? И с какими чувствами Вы заканчиваете рабочий день?

Так. Це цікава робота. Ти розумієш, що робиш великий внесок у те, що формує прогрес нації, держави, що Україна перебуває в дуже дивовижному часі з великими можливостями. Тому в мене ці почуття сильні і світлі.

Запитання: Вікторе Андрійовичу, в інтерв’ю "Главреду" екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський зізнався, що він рекомендував Вам розпустити парламент одразу після перемоги на президентських виборах. Чи не вважаєте Ви, що була втрачена можливість в той момент сформувати в Верховній Раді абсолютно пропрезидентську більшість, що дозволило б прискорити проведення реформ всередині країни, процес вступу до ВТО та набуття членства в НАТО?

Думаю, що ні. До речі, такої рекомендації не було. Попри все, я дам відповідь. Для того, щоб зробити цю авантюру, потрібно було Кучму. Але ми озброїлися проти кучмізму.

Ми говоримо про те, що демократичні процедури і демократичні принципи розв'язання дають необхідний арсенал, при якому демократія і демократичні завоювання ніколи не програють.

Запитання: З яким урядом Вам комфортніше працювати - з урядом Тимошенко чи Януковича? І котрий з них, на Вашу думку, зробив більше кроків назустріч людям?

Сюрпризів достатньо було в обох урядах. Думаю, Україна проходить складний, але дуже важливий шлях формування системних відносин в трикутнику Президент - Уряд - Верховна Рада.

Паралельно ідуть зміни до Конституції. Необхідно серйозно підтягувати законодавство, яке б регулювало ці віднисини.

Головна мета, яка сьогодні стоїть перед Урядом - загальнополітична консолідація суспільства і формування такого правового поля, де б незалежно від прізвища прем'єр-міністра, ми б мали збалансовану і прогнозовану державницьку лінію на багато років уперед.

Запитання: Каково Ваше самое большое ожидание от встречи с Владимиром Путиным на следующей неделе? Сможет ли эта встреча что-то изменить в лучшую сторону в российско-украинских отношениях?

Україно-російські відносини переходять у формат прагматичних. Це ключове. У рамках зустрічі, яка відбудеться 22 грудня, будуть створені інституції, які забезпечать роботу комісії і відповідних підкомітетів по розгляду найбільш актуальних питань в українсько-російських відносинах.

Таким чином ми отримуємо механізм практично щоденної взаїмодії з російською стороною. І третє - буде сформований конкретний план дій на два роки.

Запитання: Питання від Української правди. Коли ви прийшли до влади, за вас проголосували 54% українців. Зараз ваш рейтинг популярності дуже низький. Чим ви це пояснюєте? Як ви плануєте повернути довіру людей?

Мені здається, говорячи про це, треба мати на увазі кілька обставин. По-перше, те, що відбулося в блоці помаранчевих сил - процеси, які не принесли честі нікому, але не я був їхнім автором, - і моє завдання полягає в тому, як забезпечити порозуміння між помаранчевими силами.

По-друге, ті позиції, які виникли на тлі конституційної реформи, в тому числі в стосунках між гілками влади є проблемою не лише Президента, влади, а й усієї країни в цілому.

Переконаний, що робота, яка зроблена і буде зроблена, принесе людям аргументи для того, щоб вони не були розчаровані особисто в моїй діяльності і політиці.

Реклама:

УП 100. Поза межами можливого

"Українська правда" представить свій другий в історії рейтинг лідерів — сотню українців, які роблять найбільший внесок в незалежність та майбутнє України.

Київ | 20 листопада
КУПИТИ КВИТКИ
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді