Куточки України, які нас вразили. Найкращі репортажі "УП" у 2018 році
Найстаріший кінний завод країни, таємниці Андріївського узвозу, мала батьківщина Святослава Вакарчука чи солеварня із середньовічним виробництвом.
Мандруючи країною протягом 2018 року, ми переконалися: в Україні є багато дивовижних місць, які варто відвідати хоча б раз у житті.
Біле золото. Як у Дрогобичі видобувають сіль у середньовічний спосіб
Солевиварювальний завод у Дрогобичі – найстаріше постійно діюче підприємство України. Він розпочав роботу в 1250 році. Сьогодні тут працює лише 28 людей, які зберігають середньовічні технології виробництва солі.
Ми вирушили до Дрогобича, щоб зрозуміти, яке майбутнє чекає на одне з найбільш унікальних виробництв країни.
Для тих, кому бракує у житті "перемог", ми влаштували віртуальну екскурсію заводом "Fischer" у Мукачеві. Тут 1 200 робочих випускають по 3 500 тисяч пар лиж і ключок щодня.
Мало хто знає, але українське підприємство у складі австрійської корпорації забезпечує 25% світового ринку лиж.
Ровесник США, або Як виживає найстаріший кінний завод країни
За 80 кілометрів від окупованого Луганська розташована перлина українського конярства.
Новодеркульский кінний завод заснувала в 1764 році Катерина II. Сьогодні це унікальне держпідприємство тримається тільки на ентузіазмі його працівників.
Ми вирушили в луганський степ, щоб зафіксувати маловідомий шматочок історії.
17 кг золота, катакомби і саркофаг. Які таємниці приховує Одеська Опера
Одеська Опера залишається однією з найдивовижніших будівель і явищ України і посідає 11-е місце у переліку найцікавіших визначних пам'яток Східної Європи за версією американського Forbes.
Ми показуємо всі потаємні закутки театру і ділимося найбільш яскравими епізодами його історії.
Монастир посиленого режиму. Що чекає усипальницю Скоропадських під Шосткою
Навесні 2018 року закрилася Шосткинська виправна колонія №66. Ця непримітна подія нагадала про гетьманський рід Скоропадських.
У 60-их роках минулого століття колонію побудували на місці Гамаліївського Харлампієва монастиря, де поховані й понівечені радянською владою рештки родини Скоропадських.
Репортаж із Гамаліївки – з надією на відродження святині.
Колискова Слави. Що думають про "президента" Вакарчука у дворі його дитинства
Всупереч поширеній думці, майбутній рок-ідол України народився не у Львові, а в закарпатському Мукачеві. Святослав Вакарчук прожив у мукачівському будинку своєї бабусі трохи більше місяця.
Ми навідалися у двір Вакарчука і виявили там багато цікавого.
Легенди Андріївського. Хто живе на одній із найвідоміших вулиць Києва
На одній із найпривабливіших вулиць Києва сьогодні проживають близько 200 осіб. Але корінних мешканців Андріївського узвозу залишилися одиниці.
Ми знайшли та записали історії тих, хто пам'ятає Андріївський у первісному стані – з його радощами, печалями і таємницями.
Мармур, айфони і позолота. Як живе найбагатше ромське село Закарпаття
2018 рік запам’ятався нападами на ромські табори, розташовані у різних регіонах країни. В уявленні обивателів роми – бідний народ, який тільки й робить, що жебракує.
Щоб розвіяти деякі міфи про ромів, ми побували в селі Підвиноградів – найзаможнішому ромському поселенні, яке ще називають "Закарпатською Рубльовкою".
Шляхи господні. Чи можуть бути разом Московський і Київський патріархати
Об’єднання православних церков – одна з найболючіших тем 2018-го року. Чи знайдуть спільну мову Київський та Московський патріархати?
Щоб відповісти на актуальні церковні питання, ми побували в Луцьку, де храми КП і МП розташовані поруч. І в Рівному, де обом патріархатам вдається ділити один собор на двох.
Трамплін у порожнечу. Чому "золото" Абраменка може бути останнім для фристайлу
Олімпійські ігри в Пхенчхані принесли Україні єдину медаль – "золото" лижного акробата Олександра Абраменка.
Ми вирушили до Миколаєва, на батьківщину олімпійського чемпіона, і переконалися: на тлі розваленої інфраструктури досягнення України у спорті є, на жаль, наслідком голого ентузіазму.
Папа замість Бандери. Як поляки України виживають між двома вітчизнами
"Польське питання" додало роботи українським дипломатам у 2018 році. Ухвалений сенатом Польщі оновлений закон про "Інститут національної пам'яті" зіштовхнув лобами дві країни.
Ми побували в найбільш "польському" селі України у Львівській області, щоб зрозуміти, як поляки України живуть між двома батьківщинами.