У Ющенка пропонують 3 типи житла і 4 умови для мерів
Найбільше навантаження у процесі реалізації програми "Доступне житло", яка ініційована президентом Віктором Ющенком, буде покладено на органи місцевого самоврядування.
Про це сказав на брифінгу у понеділок заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак.
За його словами, участь у програмі будівництва доступного житла зможуть взяти міста, мери яких здатні: провести через сесію міськради рішення про безоплатне виділення ділянок; опрацювати з комунальними підприємствами безоплатний підвід до цих ділянок відповідних комунікацій; зорганізувати у своїй громаді належним чином людей.
"Програма доступного житла передбачає нижній і верхній мінімум, який встановлюється для кожної території щодо можливої участі в програмі", - зазначив Шлапак.
"Ми бачимо в подальшому три категорії житла: житло соціальне, яке будуватиметься виключно за кошт держави – для пенсіонерів, для інвалідів, людей з дуже малим достатком, які все одно не зможуть взяти позику в банку і ніколи не зможуть його збудувати", - роз’яснив він.
"Верхня планка – це так зване елітне житло – комерсанти, які в стані самі будувати житло там, де вважають за потрібне, і таке, як хочуть", - продовжив представник секретаріату.
"І, нарешті, середній прошарок – саме про нього йдеться в програмі "Доступне житло", - пояснив він.
При цьому Шлапак зазначив, що у програмі зможе взяти участь "людина, яка буде мати загальний сімейний дохід в певній території – мінімум такий і максимум такий".
"Мінімум – ми вимушені будем не пустити їх в програму, для них буде будуватись соціальне житло, бо вони будуть не платоспроможні. А верхні – ми не зможемо прийняти в програму, оскільки вони в стані будуть самі працювати з таким житлом", - сказав він.
"Організувати сьогодні, вибачте, певну селекцію черги саме в цьому аспекті, можливо, розставити її певними прошарками – саме задача мера... Щоб громада погодилась з цим, дійшла висновку, що це найбільш справедливо і правильно. Той мер, хто виконає ці три умови, отримає підтримку держави в виділенні того ресурсу, про який я говорив (30% оплати будівництва коштом держбюджету та надання субсидій)", - наголосив Шлапак.
Саме такі зобов’язання, за його словами, міститимуться у заявці на участь у програмі "Доступне житло", проведення пілотних проектів якої планується уже в 2008 році.
При цьому Шлапак додав, що крім зазначених вимог до голів міст, висуватиметься ще одна умова: "Він (мер) готовий буде провести відповідний тендер серед будівельних організацій на будівництво житла", - сказав він і додав, що "у нас, на жаль, у багатьох містах є взаємна порука мерів і будівельників".
"Той, хто відкриє свій будівельний ринок – і це четверта умова – той зможе отримати в себе підтримку. Так це бачиться в загальних рисах", - розповів представник секретаріату.