З життя помаранчевої еліти: маєток родини Порошенків
Родина Петра Порошенка завершує будівництво грандіозного маєтку у селі Козин під Києвом.
Про це свідчать фотографії, які є у розпорядженні "Української правди", датовані початком осені 2007 року.
У розпал виборчої кампанії країна була зосереджена на інших питаннях – тепер ми поновлюємо серіал про життєві умови вітчизняної еліти.
Порошенки уже можуть планувати оформлення інтер’єру палацу – коробки будинків виведені, і заселення сюди його великої родини – питання спритності при внутрішніх роботах.
Те, що Порошенко будує мега-будинок в Козині, не секрет в цих краях – на цю тему вже було кілька публікацій.
Більше того, на відміну від безсрібних чиновників, Порошенко має на це право: у єдиній публічно оприлюдненій декларації про доходи в 2005 році він показав 50 мільйонів офіційних активів.
А рейтинги журналів "Фокус" і "Кореспондент" оцінюють капітал Порошенка відповідно у 756 і 504 мільйонів доларів.
Сам екс-секретар Радбезу заявляв, що об’єктом у Козині відає його батько.
Територія оформлена на товариство з обмеженою відповідальністю "Спортивно-оздоровчий комплекс Літо-2000", основним акціонером якого є Олексій Порошенко.
Раніше це була база відпочинку "Чайка", що належала Київській кондитерській фабриці імені Карла Маркса, власником якої є родинний концерн Порошенків "Укрпромінвест".
За словами Порошенка, вони придбали цей об'єкт соціальної інфраструктури "за ринковою ціною" на початку 2000-х років.
Нова резиденція шоколадних магнатів буде виконана за всіма законами жанру житла українських мультимільйонерів.
Територія нового маєтку Порошенка займає, якщо оцінювати на око, близько одного-двох гектарів.
Центральний об’єкт – це великий будинок, виконаний у класичному стилі, чим здалеку нагадує чи то Міністерство закордонних справ України, чи то Білий дім у США.
Головний корпус резиденції Порошенків |
Зовні це нагадує палац у класичному стилі з коринфськими колонами |
"Великий палац". Сходи |
Доповнює ансамбль трохи менший будинок, який стоїть на відстані двадцяти метрів. Також на ділянці Порошенків є щось схоже на котедж для гостей, банний комплекс зі зрубу, дві альтанки біля води та колонада. Буде у Порошенків і своя маленька церква – швидше навіть каплиця.
"Малий палац" |
Будинок для гостей? |
Колонада |
На території резиденції Порошенків звели свою каплицю... |
...і причал |
Маєток стоїть на узбережжі річки Козинки, відповідно, тут також буде причал для суден.
Будівництво у Порошенків просувається доволі повільно – протягом останнього року тут з'явилися капличка, дерев'яна баня та альтанки біля Козинки.
Щось, що дуже сильно нагадує баню, сауну або, якщо по-модному, спа |
Альтанка. На території Порошенка таких звели вже дві |
Цей жовтий паркан відомий на весь Козин як порошенків |
Більшість дерев'яних будинків, які швидше нагадували бараки, знесли – раніше вони були об’єктами турбази. Ті, що залишилися, виконують роль вагончиків для будівельників.
Залишки турбази. Тепер їх віддали працівникам |
У коментарі "Українській правді" Порошенко якось визнав, що його батько "там будує собі дачу – і правильно робить".
– У вас немає докорів сумління, адже раніше це був будинок відпочинку кондитерської фабрики?
– Компанія, де засновником був мій батько, купила цю базу за абсолютно ринковою ціною. Попри те, що були стосунки володіння (між Порошенками і фабрикою Карла Маркса).
Шість-сім років тому було ухвалено рішення продати базу відпочинку. Її виставили на продаж, була визначена її ринкова ціна, її міг придбати будь-хто з акціонерів. І хто запропонував найвищу ціну – той і придбав. Що і було зроблено.
Я – міноритарний акціонер у "Рошені" до передачі акцій у Фонд Петра Порошенка. Я вважаю, що підприємство має займатися виробництвом якісної продукції. Воно не повинно будувати профілакторії, будинки відпочинку... Підприємство має сплачувати людям зарплату, щоб людина могла приїхати туди, куди бажає, а не на загажену базу відпочинку з дерев'яними будинками, без туалету, з койками шість штук на будинок.Цього бараку вже немає - його демонтували
Тож тепер тут буде "спортивно-оздоровчий комплекс". До речі, шифрувати за такими назвами маєтки є доволі поширеною практикою. Наприклад, відомий на весь Крим палац під Ялтою, який належить чи то Януковичу, чи то Пригодському, називається "пансіонатом сімейного типу".