Ющенко хоче реформувати політику в "затратній галузі", яка не забезпечує лікування

Четвер, 13 вересня 2007, 12:57

Президент Віктор Ющенко наголошує, що Україні потрібна активна національна політика у медичній сфері – ця галузь насамперед потребує глибокого реформування.

Про це він заявив у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. Олександра Шалімова у четвер, повідомляє прес-служба президента.

На думку Ющенка, медицина має бути "національним пріоритетом №1" на всіх щаблях, починаючи безпосередньо від медзакладів і закінчуючи усіма рівнями влади, і зусилля суспільства мають бути сконсолідовані навколо цього питання.

Говорячи про фінансування медичної галузі, президент відзначив його щорічне збільшення протягом останніх трьох років на 28–32%.

Водночас, констатував президент, нині в Україні "сформовано затратну медицину, яка утримує квадратні метри, але не забезпечує ефективне лікування". "Системі потрібні зміни – під них можна виділяти ще більше коштів", - наголосив він.

"Ми говоримо, як зробити реформу, де б висока медицина, яку ви представляєте, отримала потенціал для свого подальшого розвитку, закріпила свою самобутність, отримала більшу довіру держави, в тому числі, відносно формування медичної політики і фінансового забезпечення. З іншого боку, ми говоримо про те, як зробити набагато ефективнішою первинну медицину", - зазначив Ющенко.

Говорячи про нагальні виклики, що стоять перед галуззю, він відзначив роботу, що триває над розробкою 4 національних програм боротьби з серцево-судинними захворюваннями, туберкульозом, ВІЛ-СНІДом, онкохворобами.

Глава держави додав, що готовий всіляко підтримувати зусилля медиків у боротьбі з цими ключовими для суспільства проблемами.

Торкаючись питання необхідності підвищення статусу лікаря, президент нагадав, що у своїх соціальних ініціативах він пропонує з 2008 року підвищити мінімальну зарплату до рівня 500-560 грн. для працівників бюджетної сфери та запровадити у повному обсязі Єдину тарифну сітку.

Ці два кроки, підкреслив він, дозволять збільшити зарплатню бюджетникам, у тому числі, й лікарям, приблизно на 37%.

Президент також відзначив важливість запровадження спеціальної державної підтримки з метою стимулювання роботи сільських лікарів.

Глава держави високо оцінив професіоналізм медиків, що працюють в інституті ім. Шалімова, та відзначив особливу їх роль у боротьбі із серцево-судинними захворюваннями. "Я знаходжуся в закладі, який в цій темі є флагманом", - сказав він.

Ющенко також вручив директору інституту хірургії та трансплантології Юрію Поляченку указ про надання закладу статусу національного.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Головне на Українській правді