З життя соціалістичної еліти: маєток Миколи Рудьковського
Соціаліст Микола Рудьковський – новий герой серії "Української правди" про маєтки вітчизняної політичної еліти.
Після Віктора Ющенка і його соратників, Віктора Януковича і його товариша Антона Пригодського, Юлії Тимошенко і Дмитра Табачника настала черга соціалістичних вождів.
Життєвим умовам Рудьковського позаздрять Шредер, Блер та інші постаті всесвітнього лівого руху. Свого часу, після дефіле Рудьковського за кермом "Астон-Мартіна", в Соцпартії вже намагалися порушити питання про невідповідність його стилю життя соціалістичним ідеалам. Зараз історія може отримати продовження.
Отже, Микола Рудьковський мешкає у котеджному містечку "Золоті ворота" за Конча-Заспою, що по Старообухівській трасі.
У Рудьковського багато зелених насаджень |
Це – один з найперших житлових комплексів, який виник в передмісті Києва. Закладений у середині 1990-х, він стрімко розвивався і зараз нараховує близько двохсот маєтків.
Тут неможливо викупляти землю гектарами, але територія обжита, і за рахунок цього – найкраща інфраструктура з усіх подібних поселень: є не тільки ресторан, але і спільний на всіх дитячий майданчик. У "Золотих воротах" існують і свої містичні історії – тут застрелився або був убитий екс-міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко.
За свідченнями мешканців містечка, Рудьковський переїхав до "Золотих воріт" у 2005-2006 роках.
Будинок і прилегла територія виглядають охайно |
На фото видно, що маєток міністра, витриманий у європейському стилі, стоїть під темною черепицею та за кованим парканом.
Перед входом – ліхтарі, подібні до тих, які прикрашають парк Юлії Тимошенко. Газон доглянутий, кущі вистрижені у кулеподібну форму. Будинок міністра стоїть на березі річки Козинка.
Центральний вхід до Рудьковських |
Без садового майстра тут не обійшлося |
За словами джерел, Рудьковський не купував готовий маєток, а будував за власним проектом.
Житло Рудьковського має площу 300-400 квадратних метрів і розташоване на ділянці в 20 соток. За оцінками одного зі старожилів "Золотих воріт", це все обійшлося Рудьковському в 2 мільйони доларів – земля затягнула на п'ятсот тисяч доларів, а всі роботи зі зведення будинку і благоустрою території – на півтора мільйона.
Це дешевше, ніж брати маєток готовий під ключ – зараз подібні коштують три-п'ять мільйонів.
Ціни на нерухомість під Києвом можуть шокувати мешканців Беверлі-Хіллз |
Цікаво інше – будинок не значиться в декларації про доходи Рудьковського за 2006 рік, яку, відповідно до закону про боротьбу з корупцією, він оприлюднив в "Урядовому кур'єрі".
Так само там не вказано, що існують якісь додаткові джерела грошей, які дозволяли б мати подібну нерухомість.
У газетній замітці Рудьковський від першої особи повідомляє, що має квартиру на сто метрів та зарплату, яка протягом 2006 року склала 170 тисяч гривень.
Газета "Урядовий кур'єр", номер за 27 квітня 2007 року |
Члени родини – дружина і дві маленькі доньки – доходів не отримували. Рахунків у банку, як випливало з повідомлення, ні Рудьковський, ні його найближчі не мають.
Це відразу впало в око. "Українська правда" зв'язалася з прес-службою Мінтрансу. Там повідомили, що Рудьковський особисто надав газеті відомості про свої доходи.
19 квітня поточного року міністр спрямував листа до "Урядового кур'єру": "Відповідно до чинного законодавства, прошу опублікувати інформацію про доходи, цінні папери, нерухому майно, цінне рухоме майно та вклади в банках мене та членів моєї сім'ї за 2006 рік".
Цей лист від Рудьковського супроводжувався довідкою, яка також підписана ним. Там міністр вдруге зазначив, що повідомляє "інформацію про доходи, цінні папери, нерухоме майно, цінне рухоме майно та вклади в банках міністра та членів його родини за 2006 рік".
Тобто Рудьковський стверджував, що повідомляє абсолютно все, чим володіє. Власне, таку декларацію і вимагає подавати закон про боротьбу з корупцією.
Джерела "Української правди" в Міністерстві транспорту додатково уточнили, що в листі Рудьковського викладена вся інформація, яка є в його декларації.
Однак у цій довідці житлом міністра названо тільки квартиру на сто метрів у Києві. Тобто, судячи з листа Рудьковського, у нього немає будинку під номером 96, в якому він вже понад рік живе у "Золотих воротах".
Також немає у нього й інших грошей, крім зарплати – наприклад, рахунку в банку.
Залишалося припущення, що, можливо, Рудьковський має частку в статутному капіталі якогось українського підприємства, що приносить йому стабільний прибуток.
Однак в базі даних Державної податкової адміністрації України за Рудьковським не значиться жодної акції в жодному підприємстві. Так само, як і за його братом.
При цьому в політичному середовищі вважається, що Рудьковський зовсім не бідна людина – але з незрозумілим джерелом доходів. Зокрема, від 2002 року, коли він став депутатом, Рудьковський не має права на комерційну діяльність.
І справді, у 2003 році Рудьковський сказав "Українській правді" дослівно таке: "Бізнесом на сьогоднішній день я не займаюсь". При цьому він уточнив, що хоча в середині 1990-х був комерсантом, але мільйонером так і не став.
Кілька років тому на рівні чуток ходила інформація про газову свердловину Рудьковського в Полтавській області, яку він експлуатує разом з Нестором Шуфричем. Однак у офіційних документах ця підприємницька діяльність ніде не проходить.
Тоді ж у 2003 році Рудьковський розповів про свої побутові умови: "У мене скромна квартира, хоча у нас в Соцпартії є люди із солідними будинками".
З тих часів багато чого змінилося в житті Рудьковського...
P.S. "Українська правда" звернулася із запитом до міністра транспорту, чому в декларації не відображено його будинок у "Золотих воротах" та які доходи дозволяють йому мати таке житло. Прес-служба Мінтрансу повідомила, що зможе відповісти не раніше понеділка, після повернення Рудьковського з відрядження.