Ющенко провів свято в Брюсселі
8 березня президент Віктор Ющенко провів не в родинному колі, багатому представницями прекрасної статі. До пізнього вечора він перебував у Брюсселі, будуючи мости між Україною і Євросоюзом.
Ющенко відразу завоював симпатію президента Європарламенту Ганса-Герта Поттеринга. "Європейський парламент повністю симпатизує Україні. Президент Ющенко також має всю нашу підтримку й мою підтримку персонально", - сказав той після зустрічі з українським президентом.
Ющенко зразу сподобався Поттерингу |
Зустріч же з Верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єром Соланою вселила в Ющенка надію на те, що "інституції ЄС можуть зіграти надзвичайно важливу роль у нормалізації відносин між інституціями української влади".
Солана навіяв Ющенку думки про допомогу |
Ще однією провідною темою візиту українського президента до Брюсселя стала енергетика. Він висловив переконання, що питання енергетичної співпраці України та Євросоюзу мають бути відображені в посиленій угоді між Україною та ЄС.
Ющенко замислився про європерспективи України |
Під час зустрічі з комісаром ЄС з питань зовнішніх відносин та європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер співрозмовники погодилися, що в цьому документі мають бути зафіксовані також такі моменти як створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, енергетичний діалог, посилення політичної співпраці.
Ферреро-Вальднер була прихильною до українського президента |
Комісар ЄС ще раз наголосила, що європейська політика сусідства не виключає інших форм співпраці з Україною.
Крім того, Ющенко провів зустріч із головою Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу. В інтерв’ю журналістам український президент розповів, що під час розмови йшлося про питання енергетичної політики, європейські перспективи України та укладення посиленої угоди з ЄС.
Ющенко пояснював Баррозу, чого він хоче від угоди |
Ющенко також взяв участь у саміті Європейської народної партії, де закликав керівництво ЄНП та присутніх на саміті лідерів держав визнати голодомор 1932-33 рр. геноцидом української нації.
За словами президента, він почув позитивну реакцію. "Йдеться про те, наскільки через партійний акцент дуже часто глибше сприймаються такі делікатні, чутливі для української нації речі, ніж у будь-якому іншому форматі", – сказав Ющенко.
В цілому, у Секретаріаті президента залишилися задоволені візитом до Брюсселя. Заступник глави Секретаріату Олександр Чалий назвав цей візит "новим європейським проривом".
"Сьогодні ми є свідками започаткування нового європейського прориву Віктора Ющенка", - сказав Чалий.
Він зазначив, що, по-перше, протягом одного дня президент провів зустрічі з усіма лідерами Євросоюзу. По-друге, за словами заступника глави Секретаріату, після зустрічі з Ющенком Ферраро-Вальднер дещо пом’якшила тональність своїх заяв.
"Я безумовно погоджуюся з думкою, що це перебільшення. Я не зовсім розумію, що він має на увазі, коли каже "прорив". Адже, наскільки я мені відомо, зараз в Україні пан Янукович командує парадом на 90 відсотків – щонайменше", - сказала вона.
"Я гадаю, це великою мірою піарівський, пропагандистський візит - адже пан Янукович був тут кілька разів, а Ющенко прибув вперше за досить тривалий час. Гадаю, він приїхав сюди, щоб нагадати про себе, щоб продемонструвати, що він і далі за кермом - але, чесно кажучи, якщо хтось з європейських лідерів цьому повірить, я буду дуже здивована", - заявила Очакоша.
Фото прес-служби президента