Кожен вибір має бути підтверджений справами

Вівторок, 27 березня 2007, 13:02

Я не застосовую термін "зрада" не тому, що боюся образити пана Кінаха, а тому що, на жаль, на сьогодні, в Україні я не бачу людини, яка мала б сміливість взяти на себе роль морального судді.

Перед тим, як звинувачувати когось у вчинку треба розуміти, які причини спонукали людину зробити той чи інший вибір. Давайте разом з вами все розкладемо, як то кажуть, по полицях.

Громадський політичний діяч Анатолій Кінах складається сьогодні умовно з трьох третин.

По перше, він є лідером політичної партії промисловців і підприємців – ПППУ, яка потрапила до ВР в складі виборчого блоку "Наша Україна".

По-друге, він є президентом громадської організації Українській союз промисловців і підприємців – УСПП (Я, до речі, є віце-президентом цього союзу), яке по суті є лобістською організацією тих самих промисловців і підприємців.

По-третє, він на сьогодні ще і президент Федерації роботодавців Україні - ФРУ, яка діє на підставі спеціального закону і має опонувати уряду та профспілкам з метою розбудови так званого трикутника соціального партнерства.

Будь-яка доросла людина знає, як важко сидіти на двох стільцях, я вже не говорю на трьох.

Тому пропоную проаналізувати його дії, виходячи саме з такого структурного аналізу:

По-перше, як лідер політичної партії, він, безумовно, радикально порушив політичну етику особисто і буде робити все, щоб за ним пішла вся партія.

Тим депутатам із фракції "НУ", які пішли за ним, я по-людськи раджу припинити аматорську демагогію, вибачитися перед колегами по фракції і своєю роботою підтверджувати свій вибір.

По-друге, для УСПП, це звичайно ж великий успіх, що її керівник отримав міністерський портфель.

Відверто кажучи, оскільки УСПП лобістська організація, тим самим вона отримала змогу далі лобіювати свої інтереси. Головне, щоб не долобіювалися до того, щоб міністр економіки штучно стримував зростання заробітної платні.

Я абсолютно згодний з тим, що громадська організація, яка об'єднує промисловців і підприємців, не може бути в опозиції до уряду. Але прошу звернути увагу на формулювання – громадська організація!!!

Тому, коли прем'єр –міністр та голова Верховної Ради говорять, що партія промисловців і підприємців України (ПППУ) не може бути в опозиції, я раджу їм розібратися, де партія, а де громадська організація.

Якби ПППУ пішла на вибори самостійно, вона б набрала, умовно, свої 0,5%, можливо, 1% голосів, і проблеми б сьогодні взагалі не було - як будь-яка інша громадська організація, УСПП повинен був би конструктивно працювати з урядом, з усіма партіями та фракціями.

Однак, ще раз нагадую, що Анатолій Кінах виступав з трибуни Верховної Ради не як президент УСПП, а як лідер політичної партії.

По-третє, я переконаний, що і сам Анатолій Кирилович, і ФРУ сьогодні повинні зрозуміти про принципову неможливість суміщення посад члена уряду та президента ФРУ, подякувати йому, обрати нового президента і спокійно працювати.

Як я вже говорив, сидіння на 3-х стільцях ще нікого не доводило до успіху. Але, мені здається, в першу чергу, президенту України раніше треба було звернути увагу на неможливість суміщення таких посад, як секретар РНБО, голова АМК, омбудсмен, міністр внутрішніх справ з політичною діяльністю.

Я думаю, що ще встане питання, чому пан Кінах, перебуваючи на посаді секретаря РНБО, займався не стільки питаннями газової та енергетичної безпеки України (а саме тоді укладалася угода з "РосУкрЕнерго"), а займався виборчою компанією ПППУ.

Але, як це не парадоксально, я переконаний, що його вчинок в сумі піде на користь державі.

По-перше, уряд дійсно отримає професійну людину ( а їх там дуже мало) і це дасть прем'єру більше можливостей для маневру по відношенню до власних "любих друзів".

По-друге, питання політичної партії ПППУ вирішиться само собою, а промисловці і підприємці отримають можливість вагоміше лобіювати свої інтереси, безумовно, не безкоштовно.

Конфлікт в федерації роботодавців, думаю, також вирішиться сам собою. А головне, українці стануть ще трішки мудрішими.

Є питання в тому, чи витримані були параметри порядності при прийнятті цього рішення.

Зокрема, на засіданні фракції, яке відбулось 20 березня, пан Кінах так нічого і не сказав про свої наміри, і на чіткі запитання стосовно його намірів йти працювати в уряд відповів негативно.

В 11:00 було підписано угоду про співпрацю між урядом і УСПП, що є абсолютно логічним!

Але без попереднього погодження на Правлінні УСПП, що є абсолютно нелогічним!

А о 15:00 на урочистостях, присвячених річниці УСПП, був розіграний містечковий спектакль під назвою "Промисловці і підприємці висувають свого президента в міністри".

Тому я би порадив міністру економіки А.Кінаху на майбутнє більше говорити про професіоналізм і прагматизм і менше декларувати порядність, некон'юктурність та байдужість до посади. Щоб не виглядати смішним.

Щодо перспективи об'єднаної опозиції, то я вважаю, що консолідована політична опозиція із 150 депутатів, в якої є підтримка людей і порозуміння з президентом - це дуже серйозна сила у країні.

Вона може достатньо впливати, у першу чергу, на розвиток демократії, точніше її захищати.

Якщо цієї кількості не зберегти, мені складно передбачити, що відбуватиметься далі.

Але я практично переконаний, що знайдеться величезна кількість бізнесменів, підприємців, політиків, громадських діячів поза парламентом, які прекрасно розуміють, що потрібно за будь-яку ціну утримати цю конструкцію: президент плюс 150 депутатів - люблять вони чи ні Тимошенко, Кучеренко, Порошенко, Матвієнко, чи інші "-ко" .

Інакше, ми одну монополію Кучми замінимо на якусь іншу.

Зазначу, що особисто я не хочу нікому давати оцінку: ні Кучмі, ні Януковичу, ні Ющенку. Однак, монополію я ненавиджу. А загроза її появи є.

Тому я буду у складі фракції допоки розумітиму, що там є хоч якась надія на конструктив, у першу чергу, із президентом!

Як тільки я переконаюсь остаточно, що цього конструктиву немає і немає стратегії - я вибачусь перед товаришами і буду приймати адекватне рішення.

Упереджуючи інтерес стосовно того, скільки депутатів з нашої фракції може приєднатися до новоутвореної коаліції "Національної єдності", скажу, що хотілося б сподіватися на краще.

Всередині партії є різні люди. Яке вони приймуть рішення – таке й приймуть. Щонайменше, наші колеги з ПППУ Оніщук і Довгий прийняли рішення лишитися. Поживемо - побачимо.

Автор

Олексій Кучеренко, народний депутат України, для УП

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Головне на Українській правді