Журналістів тепер давлять не темниками, а позовами
Журналісти констатують повернення цензури у вітчизняні масмедіа в новому обличчі: замість "темників" їм доводиться боротися із судовими позовами.
Так, редактор впливового українського видання повідомив "Делу", що за останні півроку кількість позовів від представників держави надзвичайно зросла.
"Навіть при Кучмі такого не було", — говорить співрозмовник.
Видання відзначає, що приводом для розмов про цензуру став інцидент із шоу "Толока" на Першому національному телеканалі.
Програма була закрита після ефіру, на якому гостями студії були представники опозиції — Юлія Тимошенко і В'ячеслав Кириленко.
Керівництво каналу запевняє, що ведучий шоу Віктор Павлюк непрофесійно вів програму. Автор програми впевнений, що став жертвою цензури.
На думку екс-шефа-редактора "5 каналу" Романа Скрипіна, подібних ознак бажання влади впливати на ЗМІ сьогодні багато.
"Чого варті слова Мороза про те, що російські канали нібито "захищають" державну позицію", — говорить він.
Скрипін упевнений, що нині спостерігається небезпечна тенденція — страх перед журналістами з незалежною позицією.
Співробітники низки ЗМІ відзначають "групові міграції" журналістів на інші канали, що відбуваються останнім часом. На їхню думку, це позв'язано з бажанням власників і керівників позбутися "вільнодумства".
Після того як на НТН (за деякими заявами) з'явилися "темники", деякі кореспонденти і ведучі перейшли на "1+1".
Також частина журналістів пішла з телеканалу "Інтер". Інцидент із депутатом Калашниковим, що так і не був належним чином покараний за те, що розбив камеру оператора СТБ, також є свідченням тиску на пресу.
Слід зазначити, що останнім часом "Українська правда" одержала п'ять позовів від спікера Олександра Мороза.