Доторгувалися?
Продаж місць у виборчих списках виборів-2006 був прямим шляхом до того, що депутати ставляться до мандату, як, наприклад, до легкової машини: моя тачка - куди захочу, туди і їду.
Другий ступінь такого торгу - обмін посадами, котрий влаштувала торгашівська помаранчева політеліта.
Це буцімто дало моральне право Морозу на "кидок": всі кидають і торгуються - а я от просто найвдаліше сторгувався.
Отже, головне - гроші і влада. Ось в такій ідеології - причина сучасної кризи.
Присутність великих бізнесменів, що купили собі місця, в парламенті можна трактувати як прозорість української політики.
Це вам не якісь підставні особи, котрі лобіюють невідомо чиї інтереси. Погляньте в Раду: ось тут сидить машинобудування, поруч розташувалися металургія, харчова промисловість, агробізнес і банківська справа. Все як на долоні - і не треба вгадувати, хто на кого зав'язаний.
Проте з бізнесового підходу до влади випливає і ставлення до неї як до елементу бізнесу.
Логіку таких маневрів блискуче описав "мігрант" Київради олігарх Іванов: "Я не політик, я думаю насамперед про бізнес. Якщо змінюється інвестиційний клімат.., то наше завдання - зменшувати ризики".
Приклад Кінаха - дуже показовий.
Згадаймо, що казав цей індивід в 2004 році: "Я навіть не припускаю думки, що Віктор Янукович буде президентом України", "люди з кримінальним минулим не повинні бути президентами держав", "Обираючи таких людей, ми переступаємо межу моралі", "вже змагаються не програми, а світогляди, за якими закликають нас жити: по честі чи "по понятіях".
Зверніть увагу: зараз у владу Кінах йде уже не як представник "Нашої України", а як щось геть окреме.
Зрада Кінаха супроводжується підміною понять. Кажучи про те, що його позиція "залежатиме від того, наскільки політична еліта в Україні зрозуміє, що вищим пріоритетом для неї повинні бути національні інтереси, а не програма окремої партії", Кінах плутає партійну непідлеглість бюрократа, який повинен зберігати позицію держави, і партійно відповідального політика, за цінності якого проголосували люди.
І поки політособи будуть окремо від цінностей (ідеології) - такі маневри будуть нормою.
Не здивуюся, якщо за ним підуть Губський і компанія - та й не єдина це бізнес-група в парламенті.
У козаків був колись вислів "Зрадників - на палю!"
Пане Кінах, коли Ви стояли на трибуні під гаслами "Бандитам-тюрми", і перед Вами стояли сотні тисяч людей, Ви думали про козаків? Мабуть, недарма вони так оцінювали цей злочин.
Автор далекий від того, щоб пропагувати насильство - воно, як відомо, ніколи нічого не вирішувало. "Палею" має стати виборча люстрація.
Ми повинні уважно придивлятися до кандидатів - до кожного з них, і не боятися сказати своє "ганьба" кожному з керівників партій, для яких списки також стали приватною власністю. І чим масовішим буде наше "ганьба", чим більш інформованими ми будемо - тим ефективнішою буде ця люстрація.
Зараз поділ пирога (читай: України) дійшов до крайньої межі.
Заява Чечетова щодо конституційної більшості є дуже знаковою. Мовляв, захочемо - президента скасуєм, захочем - залишимо, захочемо - Конституцію підкоригуємо, захочемо - державну мову поміняємо. І ніхто нам нічого не зробить: все схвачено, лохи, себто, шановна опозиціє.
Думаю, що те, що "дурь видна" аж настільки - наш реальний шанс почистити Авгієві стайні. Повне викривлення волі народу, який віддав свої голоси за одні погляди, а у відповідь отримав "антикризу" - достатній моральний привід для того, щоб провести перевибори.
В іншому ж випадку мовчанка - знак згоди.
Наш вік надто багатий на зраду - куди там часам козацького полковника Галагана, руйнівника Січі. Безпринципна прилипала української політики Кінах, хам Зубик, "мігранти" Борзих, Волков, Зубець, Толстенко і Заплатинський - всі вони повинні опинитися за бортом української політики з клеймом ганьби на їхньому імені.
Вони повинні увійти в історію назавжди, для всіх прийдешніх поколінь - як еталони безпринципності і зради.
Зрадників - на люстраційну виборчу палю!
Автор Остап Кривдик, політолог, активіст