Зростання ВВП з початку року склало 6,5%

Понеділок, 13 листопада 2006, 18:09

Ріст ВВП в Україні за 10 місяців 2006 р. склав 6,5%.

Про це повідомив керівник групи радників НБУ Валерій Литвицький, передає Finance.ua з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, зростання стає більш впевненим і підсилюється роль постіндустріальних факторів - сфери послуг та фінансового сектора.

"Бюджетний орієнтир став ближче до досягнення. Хоча цінова безпека зростання стала менше, але структура зростання говорить про те, що, як і у вересні, головним локомотивом зростання ВВП цього року стали галузі, орієнтовані на споживчий попит", - говорить він.

За даними Литвицького, найбільше збільшення до комулятивної динаміки зростання дала торгівля (за 10 міс. зростання 15%, за 9 мес. - 13,7%) та послуги транспорту (за 10 міс. - 9,5%, за 9 міс. - 9,2%).

Новим фактором стало нарощування зростання в будівництві (за 9 міс. було 7,6%, за 10 міс. - 8,4%), де в порівнянні з 9 місяцями динаміка покращилася на 0,8%.

"Це означає, що, швидше за все, у III кварталі зросли інвестиції в основний капітал. Тому, незважаючи на уповільнення темпів зростання в промисловості і негативній динаміці в сільському господарстві, галузі пов'язані з послугами та інвестиційно-орієновані галузі вирівняли положення і дали збільшення зростання ВВП", - прокоментував він.

Литвицький на 50% оцінює ймовірність до кінця року вийти на орієнтир у 7%.

"Усе буде залежати від того, чи зійдуться з high-level галузі лідери, пов'язані з послугами та будівництвом, чи ні", - зазначив він.

За його словами, у 2000-2005 р. в останні два календарні місяці (крім 2004-2005) спостерігалося прискорення зростання ВВП у середньому до 0,9%, тому сьогодні необхідно утримати динаміку в галузях пов'язаних з послугами та будівництвом.

Резюмуючи аналіз, Литвицький зазначає необхідність поміняти з негативної на позитивну динаміку зростання, створену в галузі сільського господарства, а також утримання досягнутих рівнів динаміки в промисловості. Також він вважає за необхідне звільнити експорт від обмежень та утримання динаміки інвестицій в основний капітал у двозначному вимірі (хоча б 10-15%).

"НБУ потрібно продовжити антиінфляційну політику разом з урядом, щоб підтримати споживчий попит і створити базу для зниження процентних ставок наступного року", - додав Литвицький..

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Головне на Українській правді