Реформа з однією літерою "ф"

Вахтанг Кіпіані, "Контракти", для УП — Четвер, 19 січня 2006, 13:34

Вона заважає багатьом українським політикам. І тому її хочуть вбити.

Одні кажуть, що вона найкраща і з нею ми підемо в Європу. Інші – що це популізм і повернення до минулого.

Її підносять до небес і водночас називають карою для молодої української демократії.

...Звичайно, мова про політреформу.

Минулого року у пресі було чимало публікацій про шкільні підручники, де зафіксовано події Помаранчевої революції. Одні – казали, що ТАК, мовляв, це правильно. Інші – НЕ ТАК, ще зарано описувати ті події надто романтично – "Помаранчеве диво" тощо.

Однак, хочеться з'ясувати для історії один маленький, але дуже відповідальний момент історії. Кульмінація виборчої кампанії та революції на столичному Майдані. 8 грудня 2004 року. Парламент голосує так званим "пакетом" за політреформу: зміни до Конституції плюс доповнення до закону про вибори президента ("третій тур").

За це компромісне рішення проголосували 402 депутати. Зокрема 78 депутатів "Нашої України".

Цей день Юлія Тимошенко назвала "вражаючою перемогою Леоніда Кучми". "Єдине, чого я домоглася, це те, щоб Віктор Андрійович не голосував за цей "пакет", -- слова Тимошенко того дня потонули в поцілунках, оплесках, обіймах і обгортках цукерок "Рошен".

Сам же народний депутат Віктор Ющенко неодноразово стверджував, що голосував "за" реформу і навіть (як завжди – переконливо) обурювався на прес-конференції: "Я даю слово, що голосував "за", але не знаю, чому в роздруківці показано, що я не голосував".

І тим не менше, у чому легко переконатися, в електронній системі Верховної Ради і по сьогодні навпроти прізвища Ющенко з ініціалами В.А. значиться: "не голосував".

Може з цією, майже булгаковською чортівнею, і пов'язана нинішня, явно не на часі, ініціатива глави держави провести всенародний референдум щодо змін до Конституції та ініціювати розробку нового Основного закону.

Мало Ющенкові російського "газавату", відставки уряду, низьких рейтингів його "любих друзів" з "Нашої України", так він ще й мобілізував у протесті соціалістів, Литвина (партія, фракція і однойменний блок), всіх інших прихильників державного устрою по-європейськи...

Ще ніхто не знає, хто гратиме першу скрипку в українському Кабміні після березня 2006 року. Врешті-решт, Віктор Янукович теж може скористатися плодами конституційної реформи і опинитися у прем'єрському кріслі з розширеними повноваженнями.

А тому хочеться нагадати: слово латинського походження "реформа" українською мовою пишеться з однією літерою "ф".

Хочеться, щоб Віктор Ющенко теж про це знав.

P.S. Автор допису є кандидатом у народні депутати за списком Громадянського блоку "ПОРА-ПРП" за № 25.

Доречні публікації:

На грані фантастики

Ти за Майдан чи за "Антанту"?