Політики "загрались" маніпуляцією всезагального блага
Українські політологи чимось нагадують пристарілих бабусь біля під'їздів будинків: так само з жалем і розумінням справи аналізують порядок денний, і їх, як і бабусь, здається, у вищих ешалонах не чують. А варто було б.
Цього разу під час "Медіа-форуму 2005" експертне політичне середовище бурхливо обговорювало нещодавнє інтерв'ю президента на чотирьох телеканалах.
І аналізувало його не без розчарування: "Ющенко витримав інтерв'ю у форматі морального лідера. А от що стосується проблемних коментарів, то було дуже багато емоційних оцінок і описів. І фактично жодного разу президент не виходив на формулювання своєї позиції", - поділився думками Андрій Єрмолаєв.
Фото Анни Андрієвської |
На його думку, винуваті у такій непідготовленості президента його радники: "Мені здається, що дуже погано працюють радники президента. Дуже погано його готують. Єдиний позитив, який був, це те, що президент був спокійний, він досить спокійно сприймав складні питання, і психологічно він вже не хоче війни", - додав Погребинський.
На політичну акторську майстерність Ющенка звернув увагу Володимир Фесенко: "Президент затягнув паузу. Він діє як політичний актор у буквальному розумінні цих слів. Одне з досягнень української театральної школи – це вміння тримати паузу. Ющенко тримає паузу, але занадто довго. Всі роздратовані".
"Те, на що не відповів Ющенко вчора, будуть відповідати тепер його критики. Я думаю, президент все-таки недооцінює ту ситуацію, в якій він опинився. Президент завжди був на висоті. Він завжди був змістовно готовий до відповідей. Вчорашні відповіді показали, що президент виявився не готовим до діалогу.
А, втрачаючи авторитет креативного лідера, втрачаючи авторитет політичного лідера, який не тільки пояснює і закликає, але й чітко виділяє і роздає завдання, дає орієнтири і наполягає на них, він тим самим дає орієнтири для інших політичних лідерів", - вважає Єрмолаєв.
Фото Анни Андрієвської |
Фото Анни Андрієвської |
Парламентські вибори, за прогнозом політологів, будуть брудними – причому і адмінресурс буде використовуватись, і фальсифікації будуть. Щоправда, не в таких масштабах, як в минулому.
"Брудні технології стали вже обов'язковим елементом будь-якої виборчої кампанії. Це обумовлено і не дуже високим рівнем нашої політичної культури. Адміністративний ресурс буде використаний набагато менше, і він буде використаний перш за все на місцевих виборах. Там, де інтерес місцевої влади дуже сильно збігається з результатами виборів" – заявив Володимир Фесенко.
Самі вибори стануть боротьбою шести великих партій - НСНУ, БЮТ, НПУ, ПРУ, КПУ, СПУ. Перспективи кожної з них прямо пропорційні рейтингам їхніх лідерів. Відтак, чим менше "Народний союз "Наша Україна" асоціюватиметься з Ющенком, тим менші шанси партії на перемогу.
Аналогічно і з партіями Литвина, Пинзеника. Клони, за прогнозами політологів, таки будуть, але потужно впливати на політичний процес не зможуть.
Від Юлії Тимошенко політологи очікують ще більшого популізму "ще більшого "викриття" її ворогів, боротьби компроматом", більш того, "у неї є шанс забрати той електорат Західної України, який перестав розуміти Ющенка", вважає Єрмолаєв.