Третьяков показав свої гроші, а "Українська правда" знайшла його партнерів
З іншого боку, Третьяков – фігурант останнього скандалу, його прізвище лунало з вуст Зінченка і Турчинова. Третьяков і далі буде відігравати велику роль в партії Ющенка "Народний Союз Наша Україна", балотуватиметься до парламенту, і врешті-решт, залишатиметься кумом президента.
Зовсім не виключено, що після виборів він обійме високу посаду у владі. Тому буде правильно, якщо громадськість дізнається про його доходи.
Отже, згідно з декларацією, в 2004 році тоді ще депутат Третьяков заробив за весь рік 50 тисяч гривень зарплати і 5 тисяч матеріальної допомоги.
Він має зобов’язання за договорами позики на півтора мільйона гривень і півмільйона за договорами найму або оренди. У Третьякова внесків до статутних фондів фірм на 323 тисячі гривень, у його дружини Алли – на 86 тисяч.
Станом на березень 2005 на рахунку в банку в нього було 111 тисяч гривень, у дружини – 18 тисяч. (Хоча у вересні цього року в інтерв'ю нам Третьяков сказав, що в "Ощадбанку" лежать його 5 мільйонів гривень під 8,5% річних.)
У родини Третьякових є земля площею 31 тисяча квадратний метрів, з яких одна чверть належить його дружині Аллі. Також за Третьяковим значиться квартира 173 квадрати, за його дружиною – "Мерседес" CL 55 AMG.
В коментарі "Українській правді" Третьяков повідомив, що в 2004 році його доход був нижче, "бо антинародний режим не давав фірмам, де я був засновником, займатися бізнесом".
"А в 2005, відразу після призначення на посаду першого помічника, я продав свою частку в компаніях, якими володів. Зараз у мене ніде немає корпоративних прав", - запевнив Третьяков.
Отже, за наявною в "Українській правді" інформацією, Третьяков був прямим співзасновником чотирьох фірм. Усі вони пов’язані з нафтовою сферою.
У товаристві з обмеженою відповідальністю "Атек-95" Третьяков володів 30%. Інші пакети акцій були або є і зараз в компанiї "Юкрейнiан Капiтал Менеджмент Лтд", зареєстрованій у офшорі Британських Віргінських островів. (Тортола, Роад Таун). Вона володіла 50% акцій "Атек-95". Товариство з обмеженою відповідальністю "ТМК" володіло 20%.
Хоча номінально у Третьякова не було контрольного пакету, але компанія називалася його ім'ям: "Атек" – "Александр Третьяков энд Компани".
Згідно з Держкомстатом, видами діяльності "Атек-95" була торгiвля паливом, посередницькi послуги в купівлі-продажі товарiв, цiнних паперiв, валюти, палива, металів, корисних копалин i хiмiкатів.
Також "Атек-95" офіційними видами діяльності мав здавання в найм, транспортно-експедицiйнi послуги, брокерськi операцiї з цiнними паперами, оптова торгiвля зерном та кормами для тварин.
"Атек-95" в різні часи виступив засновником:
- "Трансбанку",
- ТОВ "Лукойл-Київ",
- ТОВ "Iнтер-Прод",
- ТОВ "Терра",
- ЗАТ "Укрнафтотранс",
- ТОВ "Промресурс",
- iнвестицiйної компанiї "Атек-iнвест",
- ТОВ "Атек-сервiс",
- ТОВ "Татра-ойл",
- ТОВ "Нафтовий дiм"
- дочірнього підприємства "Атек-95-сервiс".
Друга фірма Третьякова –товариство з обмеженою відповідальністю "ТМК". Ця абревіатура складається з перших букв прізвищ засновників фірми.
У "ТМК" половина акцій була у Олександра і Алли Третьякових, чверть акцій – у Владислава Миленького (заступник міністра молоді та спорту), ще чверть – в Оксани Каретко.
Видами діяльності "ТМК", згідно з даними Держкомстату, була оптова торгiвля паливом, "монтаж та установлення iнших машин загального призначення", робота з базами даних, фінансове посередництво.
Товариство з обмеженою відповідальністю"ТМК" було засновником:
- "Атек-95"
- ЗАТ "Рур Груп С.А.",
- ТОВ "Лукойл-Київ",
- ТОВ "ТМК-СЕРВIС",
- пансiонат "Смерiчка",
- ВАТ "Кiровоградська швейна фабрика "Зорянка",
- ТОВ "Татра-Ойл",
- ТОВ "Ларком",
- ТОВ "Атек-Сервiс",
- ТОВ "Компанiя "Джерело надiй",
- дочiрнє пiдприємство "Продторг",
- ТОВ "Iнтерторг"
У закритому акціонерному товаристві "Старт крок", зареєстрованому в Криму, крім Олександра Третьякова, засновниками є ще вісім фізичних осіб.
Фірма займається торгівлею паливом, зерном та кормами для тварин, вирощуванням зернових, технiчних та інших культур, вантажним автотранспортом.
"Старт крок" є засновником у ВАТ "Республіканське підприємство матеріально-технічного забезпечення "Кримагроснаб". Також має угоду про спільну діяльність з колективним сільгосппідприємством "Грузія".
Четверта фірма, з якою пов'язували ім'я Олександра Третьякова – зареєстроване в Кiровоградській області ЗАТ "Рур груп С.А."
Воно займається оптовою торгiвлею паливом, ремонтом i техобслуговуванням транспорту, виробництвом рафiнованої олії, неочищеної олії, жирів, борошна.
Також серед видів діяльності компанії Держкомстат наводить "загальне будiвництво будівель", "дiяльнiсть автомобiльного вантажного транспорту" і "технiчне обслуговування та ремонт автомобiлiв за замовленням населення"
Поруч з Третьяковим, у засновниках підприємства значилися губернатор Кіровоградщини Едуард Зейналов, невстановлений нами Микола Москаленко, згадувана вже компанія "ТМК".
Крім того, акціонерами "Рур груп С.А."були – і, можливо, є зараз – Анатолiй Тернавський (громадянин Росії, перший віце-президент російської нафтокомпанії "Славнефть"), а також зареєстрована в Женеві "Rur Group S.A."
Останній співвласник кіровоградської ЗАТ "Рур груп С.А." – компанія "TNK Financial Limited", яка прописана на Британських Вiргiнських островах. Ця фірма належить російському гіганту Тюменській нафтовій компанії.