Сімнадцятий день опору
Вівторок, 7 грудня 2004, 23:00
21:22
Виступаючи слідом за Ющенком, співкоординатор акції на Майдані Юрій Луценко, заявив, що опозиція має намір у четвер зняти блокування з Кабінету міністрів, однак продовжить його пікетування.
Як передає кореспондент РІА Новини, блокаду вже знято.
У той же час, за його словами, учасники акції опору будуть продовжувати блокування адміністрації президента, повідомляє Інтерфакс-Україна.
21:03
На провідні підприємства Харкова здійснюється тиск, мета якого – змусити підприємства заявити про масштабну економічну кризу, яку начебто спричиняють дії Комітету національного порятунку на чолі з Віктором Ющенком.
Як повідомили представники Харківського відділення УСПП "Граніт", на зборах керівників найпотужніших підприємств регіону під головуванням заступника голови Харківської обладміністрації Олександра Колесникова від директорів вимагали виступити з публічними заявами про економічні негаразди, кризове становище харківських підприємств, які начебто обумовлені акціями громадянської непокори.
Крім цього, підприємствам "рекомендувалось" публічно підтримати рішення з'їзду депутатів рад усіх рівнів, який проводили у Харкові прихильники регіональної "самостійності".
Представників засобів масової інформації на засідання керівників підприємств Харківщини не пустили.
***
Народні депутати, представники Партії регіонів Валерій Коновалюк та Іван Бастрига провели в Запоріжжі зібрання промисловців, на якому запропонували створити об’єднання "Промислова ліга" для підтримки регіональної самостійності та автономізації сходу.
Як повідомляє страйковий комітет всеукраїнської акції громадянської непокори, на ці збори збирали невідомі – але від імені Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців "Потенціал". При запрошуванні не повідомлялось ні про порядок денний, ні про цілі зустрічі.
Учасникам запропонували підписати заяву з висловленням підтримки Януковичу. Як повідомляють свідки, заява так і залишилась непідписаною. З чотирьохсот присутніх на засіданні лише чотири особи належали до промислової спільноти області.
19:58
Києво-Могилянська академія виходить з політичного страйку та починає навчальний процес.
Про це заявив ректор Академії В’ячеслав Брюховецький зі сцени на Майдані Незалежності під час мітингу.
Він також повідомив, що в Академії буде створено Музей української звитяги, де вже знаходяться валянки.
Він також сказав, що музей створюється, бо "все, що тут є, повинні бачити прийдешні покоління".
Коли Брюховецький про це казав, депутат Філенко віддав йому свою шапку "для музею".
19:28
В середу близько 18.30 у Харкові було скоєно напад на прихильника Віктора Ющенка.
Як розповів кореспонденту УНІАН сам потерпілий на ім'я Андрій, він вийшов з наметового містечка, встановленого на майдані Свободи, до саду Шевченка.
До нього підійшли двоє молодиків напідпитку із синьо-білими пов`язками і почали провокувати бійку.
Андрію гострим предметом порізали ліву щоку. На місце події було викликано "швидку допомогу".
За словами постраждалого, нападники були вдягнені у чорне і коротко стрижені. Міліція за цими прикметами намагається знайти нападників.
В Андрія була помаранчева стрічка, яка, можливо, і стала причиною агресії. За словами студентів з наметового містечка, впродовж двох тижнів декілька разів виникали інциденти.
За словами лікаря "швидкої допомоги", рана на щоці в Андрія глибока і викликає занепокоєння.
17:24
Організовані загони зареєстрованих дружинників залишатимуться на варті у Києві "до перемоги на виборах Віктора Ющенка".
Про це оголосив керівник Народних дружин при Українському Домі створених за згодою Комітету Національного порятунку Микола Величкович, передає українсбка служба Бі-Бі-Сі.
За словами коменданта Українського дому заступника Львівської обласної Ради Андрія Парубія, добровільні народні дружини зберігатимуться так само як наметове містечко на Хрещатику аби в разі обрання чинною владою недемократичного шляху розвитку суспільства можна було швидко відновити акції громадянської непокори.
"В Українському Домі до 26 грудня залишиться понад тисячу осіб, організованих членів народних дружин. Якщо будуть робитися якісь жорсткі кроки, то з того дому можуть організовуватися нові акції непокори. Український Дім як фортеця помаранчевої революції стоятиме до повної перемоги Віктора Ющенка", - сказав він.
16:57
Українське незалежне інформаційне агентство новин УНІАН виступило заявником на реєстрацію всеукраїнського та світового рекорду з фотографією кандидата Віктора Ющенка і його доньки Софійки.
На занесення до "Книги рекордів України" (розділ "Політика і державність"), а також до "Книги рекордів Гіннесса" претендує фото агентства УНІАН, на якій Віктор Ющенко сфотографований з дочкою Софійкою на руках. Це фото може бути визнано найтиражованішим у Україні та світі знімком листопада 2004 року.
Фото було відзняте фотокореспондентом Віктором Побєдінським в аеропорту "Бориспіль" 9 листопада 2001 року. Знаменитий знімок використовувався у виборчих кампаніях Ющенка - парламентській 2002 року та президентській 2004.
Представники книги рекордів України заявляють, що ця фотографія має високі шанси бути зареєстрованою як світовий рекорд, оскільки в листопаді вона обійшла шпальти усіх європейських та світових газет і журналів. За свідченнями експертів зараз плакатами з цим фото обклеєні вулиці не лише в Україні, а й у Європі, США, Канаді.
За словами головного редактора національного проекту "Книга рекордів України" Оксани Сніцарук зараз здійснюється експертиза на "чистоту рекорду" і, у випадку його підтвердження, він буде занесений до книги рекордів України, а після реєстрації в книзі рекордів України відповідно до встановлених правил, редакція має намір поінформувати про український фоторекорд книгу рекордів Гіннесса.
16:35
Ажіотаж навколо "символу помаранчевої революції" - наметового містечка на Хрещатику – спадає, разом із ним істотно зменшилося постачання в табір ресурсів – теплого одягу та взуття, медикаментів, газу та бензину для опалювання.
Ситуація із забезпеченням табору змінюється щодня, а іноді і кілька разів на день: в деякі моменти наметове містечко балансує на межі повного ресурсного голоду, - йдеться в повідомленні прес-служби наметового містечка.
Причина цього – відсутність зкоординованого та централізованого постачання – допомога від організацій фірм та приватних осіб рятує табір, підтримує його існування, але не може забезпечити наметове містечко необхідними речами В БЕЗПЕРЕБІЙНОМУ РЕЖИМІ.
"Спроби налагодити централізоване постачання допомоги до наметового табору разом із штабами в Будинку профспілок та Українському Домі, на жаль, не мали успіху", - стверджує заступник коменданта наметового містечка Віталій Головатий,
Найнеобхіднішими для існування табору залишаються, засоби особистої гігієни, готова гаряча іжа, одноразовий посуд, теплі рукавички, шкарпетки, тепла спідня білизна, устілки для взуття, газ та бензин для обігріву наметів.
Актуальну інформацію про нагальні потреби мешканців наметового табору можна дізнатись за телефонами цілодобової лінії допомоги:
8(039) 493 8196
8(039) 493 7194 (для дзвінків з Києва телефон прямий)
Також для абонентів Київстар працює короткий номер 320, де можна отримати актуальну інформацію про потреби та новини наметовго табору.
16:20
Після задоволення основних вимог опозиції в керівних колах наметового табору на Хрещатику тривають консультації щодо термінів та формату подальшого існування містечка.
Поки що таке рішення не ухвалено і наметовий табір залишається на Хрещатику, передає прес-служба наметового містечка .
В той же час Керівництво наметового містечка звертається із ініціативою щодо організації зустрічі мешканців табору із лідерами опозиції.
"Керівники наметового містечка на Хрещатику змушені визнати, що увага з боку політичного керівництва опозиції до мешканців наметового табору не є достатньою", - зазначається в документі.
Лідери спротиву, які щодня підіймають бойовий дух учасників акцій громадянської непокори на Майдані Незалежності, на жаль, із меншою увагою ставляться до бойового духу мешканців наметового табору.
15:56
Безстроковий студентський страйк, який було розпочато 23 листопада у рамках акції протесту проти фальсифікації виборів у формі наметового містечка на майдані Свободи у Харкові, найближчим часом буде припинено.
Як повідомив комендант містечка поет Сергій Жадан, страйк досяг своєї мети, оскільки на сьогодні виконано всі вимоги студентів: скасовано результати другого туру виборів президента, висловлено недовіру Центрвиборчкому, внесено поправки до закону про вибори і призначено переголосування.
За його словами, остаточне рішення про демонтаж містечка має прийняти місцевий Комітет національного порятунку, передає Уніан.
***
Депутат Ігор Осташ вважає, що мешканці наметового містечка у Києві мають самі вирішити, чи залишатися їм у наметах до оголошення нового президента, чи залучитися до виборчої кампанії.
Про це він сказав після круглого столу у Києві "Як уникнути фальсифікацій під час переголосування другого туру президентських виборів".
Він зазначив, що в середу відбудеться прощальний вечір на Майдані Незалежності.
Після цього "будуть розпущені всі люди, які зараз мітингували, блокували Верховну Раду. Тому що всі головні завдання, які стояли перед нами – рішення Верховного суду, рішення Верховної Ради щодо відставки ЦВК та уряду прийняті… Тому ми переходимо просто у фазу виборчої кампанії".
Проте парламентарій наголосив, що "щодо наметового містечка, очевидно по ньому буде прийнято інше рішення. На моє глибоке переконання, це рішення повинні прийняти не політики, а самі мешканці наметового містечка. Вони прийшли туди по добрій волі, висловили і захищали свою позицію. Тому, я думаю, вони повинні самі сказати, що їм робити далі: чи заангажуватися у виборчу кампанію, чи залишитися до оголошення нового президента".
Він також поінформував, що питання щодо зняття блокування державних установ буде остаточно вирішено Комітетом національного порятунку після обіду.
За словами Осташа, вже "досягнуто 80% з того, що ми прагнули". На думку депутата, "є підстави для того, аби перейти у режим виборчої кампанії".
Він також повідомив, що команда Ющенка вже зібрала 250 тис. анкет учасників акції на Майдані Незалежності у Києві для того, аби залучити їх до контролю за чесністю виборів, передає Уніан.
15:28
О 19:00 в середу буде знято блокаду адміністрації президента і Кабінету міністрів, повідомив лідер СПУ Олександр Мороз.
"Все буде знято. Барабани ударять в останній раз, але можливо не в останнє в житті", - сказав Мороз.
15:20
Громадянська кампанія "Пора" змінює тактику дій напередодні переголосування другого туру президентських виборів, повідомив активіст кампанії Євген Золотарьов.
Він зазначив, що передусім планується провести реформування наметового містечка на Хрещатику.
Як підкреслив активіст кампанії Владислав Каськів, саме наметове містечко, очевидно, зменшиться, можливо, зміниться дещо і географія його розташування. "До яких розмірів воно зменшиться та інші організаційні питання ми будемо вирішувати сьогодні", - сказав він.
Крім того, кампанія планує встановити наметове містечко біля резиденції президента Леоніда Кучми у Конча-Заспі з 5 великих наметів, у яких постійно перебуватимуть в середньому 100 осіб.
Кампанія також планує провести інформаційні рейди по східних та південних регіонах України. "Це буде не тільки традиційне поширення інформації для виборців та членів виборчих комісій, це буде набагато більше", - сказав Золотарьов. "Зокрема, так званий "політичний вертеп", якій буде у вигляді театральних перфомансів доносити інформацію", – додав він.
Активіст кампанії зазначив, що мета інформаційних рейдів – прорвати інформаційну блокаду, яка штучно створена на Сході та Півдні України.
Крім того, "Пора" планує взяти шефство над 500 дільницями, де було зареєстровано найбільшу кількість фальсифікацій. Планується також створити спеціальні мобільні групи, які будуть спілкуватися з виборцями під час акцій "Пори" у східних та південних регіонах країни, передає Уніан.
14:59
Біля Кабінету Міністрів українська співачка, переможець конкурсу "Євробачення" Руслана диригує барабанщиками, які практично постійно протягом останнього тижня відбивають дріб на пагорбі напроти будинку уряду.
Зараз вони під керівництвом Руслани відбивають ритм її пісні "Дикі танці".
Близько 10 тис. учасників акції громадянської непокори перебувають на Майдані Незалежності.
14:34
О 19:00 очікується виступ лідерів коаліції "Сила народу" на Майдані Незалежності. Вони звертаються з проханням до всіх зібратися на мітинг.
14:20
Громадянська кампанія "Пора" вітає студентів з перемогою і закликає повернутися до навчання.
Про це йдеться у зверненні кампанії до страйкуючого студентства, оприлюдненому в середу на прес-конференції в УНІАН.
"Ми довели всьому світу, що українська молодь прагне вільного суспільства і готова захистити свої принципи", - зазначається у зверненні.
"Пора" відзначає, що ще перед першим туром президентських виборів студентство відреагувало масовими страйками на хвилю репресій проти активістів кампанії та всіх студентів, які не бояться висловити свою громадянську позицію.
"І ми перемогли – всіх незаконно затриманих студентів звільнено!", - наголошується у зверненні.
У зверненні також зазначається, що другий тур виборів президента України став справжнім викликом українській демократії, коли влада вчинила спробу державного перевороту через фальсифікації.
"І знову кампанія "Пора" та все українське студентство першими виступили на захист свободи, використавши для цього найбільш ефективний законний інструмент впливу – страйк", - зазначається у зверненні.
"І ми перемогли – світова спільнота не визнала сфабриковані вибори Президента України за легітимні, сфальсифіковані результати голосування скасовано, влада розгублена і кожного дня втрачає все більше своїх прихильників", - продовжується у зверненні.
Кампанія зазначає, що це спільна перемога.
"А зараз на нас чекає зимова сесія, і тому ми з почуттям виконаного громадянського обов`язку кажемо – ПОРА на пари", - написано у зверненні Страйкового комітету громадянської кампанії "Пора".
"Але нехай всі знають – українські студенти в будь-який момент готові знову виступити на захист справедливості та прав свого народу!", - завершує страйком своє звернення до студентів.
14:09
Учасники пікетування будинку Верховної Ради радісними вигуками привітали депутатів, які виходили з центрального входу парламенту після результативного голосування за політреформу й зміни до закону про вибори президента.
Через центральний вхід виходили, в основному, депутати з жовтогарячими стрічками на піджаках. Мітингувальники зустріли їх радісними вигуками й скандували "Молодці".
У багатьох депутатів брали автографи, просили розписатися на плакатах й агітаційних матеріалах кандидата в президенти Віктора Ющенка.
Зараз біля будинку парламенту перебуває близько 4 тис. чоловік з жовтогарячою символікою.
***
У Львові поширюються агітаційні матеріали, спрямовані проти кандидата у президенти України Віктора Ющенка, повідомили в середу агентству "Інтерфакс-Україна" в регіональному штабі кандидата.
"В розпорядженні штабу Ющенка є три варіанти агітаційних матеріалів, що обвинувачують кандидата у проамериканській орієнтації", сказали в штабі.
На одному з плакатів Ющенко зображений на тлі державного прапора США, і в лівому нижньому куті намальований колорадський жук, також розфарбований під американський прапор. Унизу плаката напис російською мовою - "Колорадский жук герой - за Америку горой!".
На другому плакаті ліворуч зображений президент США Джордж Буш-молодший, він запитує "А ти готовий працювати на США - батьківщину своєї дружини?". Праворуч на цьому плакаті зображений Ющенко, що відповідає "Так" у вигляді свого передвиборчого слогана "Так" з підковою.
На третьому плакаті зображені Ющенко й Буш разом. Останній заявляє "Так, Ющенко наш президент!", але перша буква в слові президент закреслена, і виходить "резидент".
В обласному штабі кандидата вважають, що викид листівок зараз є нічим іншим, як "імітацією використання коштів, не реалізованих під час другого туру", оскільки, як стверджують у штабі, "ефективність таких листівок у Львові дорівнює нулю".
10:48
Понад 10 тис. учасників акції громадянської непокори зібралися біля будинку Верховної Ради України.
Люди стоять вздовж будинку по вулиці Грушевського, а також перед площею біля парламенту. Учасники акції скандують "Ющенко!"
З боку Європейської площі до парламенту продовжують підходити люди, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Учасники акції вишикувалися в коридор біля одного із входів на площу перед Радою й пропускають у будинок співробітників парламенту. У той же час, до входу не пропускаються інші учасники акції. На площі перед парламентом перебуває близько 40 співробітників правоохоронних органів.
Крім того, окремі міліцейські наряди перекрили алеї, що виходять на площу перед Маріїнським палацом, і очистили площу від людей.
У середу було ухвалене рішення транслювати пленарне засідання на вулицю.
10:19
Близько 3 тис. прихильників кандидата у президенти, лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка вирушили з Майдану Незалежності до будинку Верховної Ради для її подальшого пікетування.
До цього прихильники Ющенка зібралися на Майдані, де до них звернувся депутат Верховної Ради Юрій Луценко.
Він закликав прихильників Ющенка йти через Європейську площу до Верховної Ради, де в середу відбудеться пленарне засідання Ради.
"До Верховної Ради, де буде вирішуватися особливе завдання Майдану", - сказав Луценко.
Він також закликав учасників акції не вірити чуткам щодо розбіжностей між учасниками Комітету національного порятунку із приводу голосування за внесення змін до закону про вибори президента.
Він зазначив, що мета цих чуток - посварити між собою учасників акцій протесту.
"Владі вигідно розсварити у першу чергу Майдан", - сказав Луценко.
"Можу вас запевнити - поки стоїть пліч-о-пліч Майдан, будуть стояти пліч-о-пліч і наші політичні лідери", - додав він.
Виступаючи слідом за Ющенком, співкоординатор акції на Майдані Юрій Луценко, заявив, що опозиція має намір у четвер зняти блокування з Кабінету міністрів, однак продовжить його пікетування.
Як передає кореспондент РІА Новини, блокаду вже знято.
У той же час, за його словами, учасники акції опору будуть продовжувати блокування адміністрації президента, повідомляє Інтерфакс-Україна.
21:03
На провідні підприємства Харкова здійснюється тиск, мета якого – змусити підприємства заявити про масштабну економічну кризу, яку начебто спричиняють дії Комітету національного порятунку на чолі з Віктором Ющенком.
Як повідомили представники Харківського відділення УСПП "Граніт", на зборах керівників найпотужніших підприємств регіону під головуванням заступника голови Харківської обладміністрації Олександра Колесникова від директорів вимагали виступити з публічними заявами про економічні негаразди, кризове становище харківських підприємств, які начебто обумовлені акціями громадянської непокори.
Крім цього, підприємствам "рекомендувалось" публічно підтримати рішення з'їзду депутатів рад усіх рівнів, який проводили у Харкові прихильники регіональної "самостійності".
Представників засобів масової інформації на засідання керівників підприємств Харківщини не пустили.
***
Народні депутати, представники Партії регіонів Валерій Коновалюк та Іван Бастрига провели в Запоріжжі зібрання промисловців, на якому запропонували створити об’єднання "Промислова ліга" для підтримки регіональної самостійності та автономізації сходу.
Як повідомляє страйковий комітет всеукраїнської акції громадянської непокори, на ці збори збирали невідомі – але від імені Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців "Потенціал". При запрошуванні не повідомлялось ні про порядок денний, ні про цілі зустрічі.
Учасникам запропонували підписати заяву з висловленням підтримки Януковичу. Як повідомляють свідки, заява так і залишилась непідписаною. З чотирьохсот присутніх на засіданні лише чотири особи належали до промислової спільноти області.
19:58
Києво-Могилянська академія виходить з політичного страйку та починає навчальний процес.
Про це заявив ректор Академії В’ячеслав Брюховецький зі сцени на Майдані Незалежності під час мітингу.
Він також повідомив, що в Академії буде створено Музей української звитяги, де вже знаходяться валянки.
Він також сказав, що музей створюється, бо "все, що тут є, повинні бачити прийдешні покоління".
Коли Брюховецький про це казав, депутат Філенко віддав йому свою шапку "для музею".
19:28
В середу близько 18.30 у Харкові було скоєно напад на прихильника Віктора Ющенка.
Як розповів кореспонденту УНІАН сам потерпілий на ім'я Андрій, він вийшов з наметового містечка, встановленого на майдані Свободи, до саду Шевченка.
До нього підійшли двоє молодиків напідпитку із синьо-білими пов`язками і почали провокувати бійку.
Андрію гострим предметом порізали ліву щоку. На місце події було викликано "швидку допомогу".
За словами постраждалого, нападники були вдягнені у чорне і коротко стрижені. Міліція за цими прикметами намагається знайти нападників.
В Андрія була помаранчева стрічка, яка, можливо, і стала причиною агресії. За словами студентів з наметового містечка, впродовж двох тижнів декілька разів виникали інциденти.
За словами лікаря "швидкої допомоги", рана на щоці в Андрія глибока і викликає занепокоєння.
17:24
Організовані загони зареєстрованих дружинників залишатимуться на варті у Києві "до перемоги на виборах Віктора Ющенка".
Про це оголосив керівник Народних дружин при Українському Домі створених за згодою Комітету Національного порятунку Микола Величкович, передає українсбка служба Бі-Бі-Сі.
За словами коменданта Українського дому заступника Львівської обласної Ради Андрія Парубія, добровільні народні дружини зберігатимуться так само як наметове містечко на Хрещатику аби в разі обрання чинною владою недемократичного шляху розвитку суспільства можна було швидко відновити акції громадянської непокори.
"В Українському Домі до 26 грудня залишиться понад тисячу осіб, організованих членів народних дружин. Якщо будуть робитися якісь жорсткі кроки, то з того дому можуть організовуватися нові акції непокори. Український Дім як фортеця помаранчевої революції стоятиме до повної перемоги Віктора Ющенка", - сказав він.
Українське незалежне інформаційне агентство новин УНІАН виступило заявником на реєстрацію всеукраїнського та світового рекорду з фотографією кандидата Віктора Ющенка і його доньки Софійки.
На занесення до "Книги рекордів України" (розділ "Політика і державність"), а також до "Книги рекордів Гіннесса" претендує фото агентства УНІАН, на якій Віктор Ющенко сфотографований з дочкою Софійкою на руках. Це фото може бути визнано найтиражованішим у Україні та світі знімком листопада 2004 року.
Фото було відзняте фотокореспондентом Віктором Побєдінським в аеропорту "Бориспіль" 9 листопада 2001 року. Знаменитий знімок використовувався у виборчих кампаніях Ющенка - парламентській 2002 року та президентській 2004.
Представники книги рекордів України заявляють, що ця фотографія має високі шанси бути зареєстрованою як світовий рекорд, оскільки в листопаді вона обійшла шпальти усіх європейських та світових газет і журналів. За свідченнями експертів зараз плакатами з цим фото обклеєні вулиці не лише в Україні, а й у Європі, США, Канаді.
За словами головного редактора національного проекту "Книга рекордів України" Оксани Сніцарук зараз здійснюється експертиза на "чистоту рекорду" і, у випадку його підтвердження, він буде занесений до книги рекордів України, а після реєстрації в книзі рекордів України відповідно до встановлених правил, редакція має намір поінформувати про український фоторекорд книгу рекордів Гіннесса.
16:35
Ажіотаж навколо "символу помаранчевої революції" - наметового містечка на Хрещатику – спадає, разом із ним істотно зменшилося постачання в табір ресурсів – теплого одягу та взуття, медикаментів, газу та бензину для опалювання.
Ситуація із забезпеченням табору змінюється щодня, а іноді і кілька разів на день: в деякі моменти наметове містечко балансує на межі повного ресурсного голоду, - йдеться в повідомленні прес-служби наметового містечка.
Причина цього – відсутність зкоординованого та централізованого постачання – допомога від організацій фірм та приватних осіб рятує табір, підтримує його існування, але не може забезпечити наметове містечко необхідними речами В БЕЗПЕРЕБІЙНОМУ РЕЖИМІ.
"Спроби налагодити централізоване постачання допомоги до наметового табору разом із штабами в Будинку профспілок та Українському Домі, на жаль, не мали успіху", - стверджує заступник коменданта наметового містечка Віталій Головатий,
Найнеобхіднішими для існування табору залишаються, засоби особистої гігієни, готова гаряча іжа, одноразовий посуд, теплі рукавички, шкарпетки, тепла спідня білизна, устілки для взуття, газ та бензин для обігріву наметів.
Актуальну інформацію про нагальні потреби мешканців наметового табору можна дізнатись за телефонами цілодобової лінії допомоги:
8(039) 493 8196
8(039) 493 7194 (для дзвінків з Києва телефон прямий)
Також для абонентів Київстар працює короткий номер 320, де можна отримати актуальну інформацію про потреби та новини наметовго табору.
16:20
Після задоволення основних вимог опозиції в керівних колах наметового табору на Хрещатику тривають консультації щодо термінів та формату подальшого існування містечка.
Поки що таке рішення не ухвалено і наметовий табір залишається на Хрещатику, передає прес-служба наметового містечка .
В той же час Керівництво наметового містечка звертається із ініціативою щодо організації зустрічі мешканців табору із лідерами опозиції.
"Керівники наметового містечка на Хрещатику змушені визнати, що увага з боку політичного керівництва опозиції до мешканців наметового табору не є достатньою", - зазначається в документі.
Лідери спротиву, які щодня підіймають бойовий дух учасників акцій громадянської непокори на Майдані Незалежності, на жаль, із меншою увагою ставляться до бойового духу мешканців наметового табору.
15:56
Безстроковий студентський страйк, який було розпочато 23 листопада у рамках акції протесту проти фальсифікації виборів у формі наметового містечка на майдані Свободи у Харкові, найближчим часом буде припинено.
Як повідомив комендант містечка поет Сергій Жадан, страйк досяг своєї мети, оскільки на сьогодні виконано всі вимоги студентів: скасовано результати другого туру виборів президента, висловлено недовіру Центрвиборчкому, внесено поправки до закону про вибори і призначено переголосування.
За його словами, остаточне рішення про демонтаж містечка має прийняти місцевий Комітет національного порятунку, передає Уніан.
***
Депутат Ігор Осташ вважає, що мешканці наметового містечка у Києві мають самі вирішити, чи залишатися їм у наметах до оголошення нового президента, чи залучитися до виборчої кампанії.
Про це він сказав після круглого столу у Києві "Як уникнути фальсифікацій під час переголосування другого туру президентських виборів".
Він зазначив, що в середу відбудеться прощальний вечір на Майдані Незалежності.
Після цього "будуть розпущені всі люди, які зараз мітингували, блокували Верховну Раду. Тому що всі головні завдання, які стояли перед нами – рішення Верховного суду, рішення Верховної Ради щодо відставки ЦВК та уряду прийняті… Тому ми переходимо просто у фазу виборчої кампанії".
Проте парламентарій наголосив, що "щодо наметового містечка, очевидно по ньому буде прийнято інше рішення. На моє глибоке переконання, це рішення повинні прийняти не політики, а самі мешканці наметового містечка. Вони прийшли туди по добрій волі, висловили і захищали свою позицію. Тому, я думаю, вони повинні самі сказати, що їм робити далі: чи заангажуватися у виборчу кампанію, чи залишитися до оголошення нового президента".
Він також поінформував, що питання щодо зняття блокування державних установ буде остаточно вирішено Комітетом національного порятунку після обіду.
За словами Осташа, вже "досягнуто 80% з того, що ми прагнули". На думку депутата, "є підстави для того, аби перейти у режим виборчої кампанії".
Він також повідомив, що команда Ющенка вже зібрала 250 тис. анкет учасників акції на Майдані Незалежності у Києві для того, аби залучити їх до контролю за чесністю виборів, передає Уніан.
15:28
О 19:00 в середу буде знято блокаду адміністрації президента і Кабінету міністрів, повідомив лідер СПУ Олександр Мороз.
"Все буде знято. Барабани ударять в останній раз, але можливо не в останнє в житті", - сказав Мороз.
15:20
Громадянська кампанія "Пора" змінює тактику дій напередодні переголосування другого туру президентських виборів, повідомив активіст кампанії Євген Золотарьов.
Він зазначив, що передусім планується провести реформування наметового містечка на Хрещатику.
Як підкреслив активіст кампанії Владислав Каськів, саме наметове містечко, очевидно, зменшиться, можливо, зміниться дещо і географія його розташування. "До яких розмірів воно зменшиться та інші організаційні питання ми будемо вирішувати сьогодні", - сказав він.
Крім того, кампанія планує встановити наметове містечко біля резиденції президента Леоніда Кучми у Конча-Заспі з 5 великих наметів, у яких постійно перебуватимуть в середньому 100 осіб.
Кампанія також планує провести інформаційні рейди по східних та південних регіонах України. "Це буде не тільки традиційне поширення інформації для виборців та членів виборчих комісій, це буде набагато більше", - сказав Золотарьов. "Зокрема, так званий "політичний вертеп", якій буде у вигляді театральних перфомансів доносити інформацію", – додав він.
Активіст кампанії зазначив, що мета інформаційних рейдів – прорвати інформаційну блокаду, яка штучно створена на Сході та Півдні України.
Крім того, "Пора" планує взяти шефство над 500 дільницями, де було зареєстровано найбільшу кількість фальсифікацій. Планується також створити спеціальні мобільні групи, які будуть спілкуватися з виборцями під час акцій "Пори" у східних та південних регіонах країни, передає Уніан.
14:59
Біля Кабінету Міністрів українська співачка, переможець конкурсу "Євробачення" Руслана диригує барабанщиками, які практично постійно протягом останнього тижня відбивають дріб на пагорбі напроти будинку уряду.
Зараз вони під керівництвом Руслани відбивають ритм її пісні "Дикі танці".
Близько 10 тис. учасників акції громадянської непокори перебувають на Майдані Незалежності.
14:34
О 19:00 очікується виступ лідерів коаліції "Сила народу" на Майдані Незалежності. Вони звертаються з проханням до всіх зібратися на мітинг.
14:20
Громадянська кампанія "Пора" вітає студентів з перемогою і закликає повернутися до навчання.
Про це йдеться у зверненні кампанії до страйкуючого студентства, оприлюдненому в середу на прес-конференції в УНІАН.
"Ми довели всьому світу, що українська молодь прагне вільного суспільства і готова захистити свої принципи", - зазначається у зверненні.
"Пора" відзначає, що ще перед першим туром президентських виборів студентство відреагувало масовими страйками на хвилю репресій проти активістів кампанії та всіх студентів, які не бояться висловити свою громадянську позицію.
"І ми перемогли – всіх незаконно затриманих студентів звільнено!", - наголошується у зверненні.
У зверненні також зазначається, що другий тур виборів президента України став справжнім викликом українській демократії, коли влада вчинила спробу державного перевороту через фальсифікації.
"І знову кампанія "Пора" та все українське студентство першими виступили на захист свободи, використавши для цього найбільш ефективний законний інструмент впливу – страйк", - зазначається у зверненні.
"І ми перемогли – світова спільнота не визнала сфабриковані вибори Президента України за легітимні, сфальсифіковані результати голосування скасовано, влада розгублена і кожного дня втрачає все більше своїх прихильників", - продовжується у зверненні.
Кампанія зазначає, що це спільна перемога.
"А зараз на нас чекає зимова сесія, і тому ми з почуттям виконаного громадянського обов`язку кажемо – ПОРА на пари", - написано у зверненні Страйкового комітету громадянської кампанії "Пора".
"Але нехай всі знають – українські студенти в будь-який момент готові знову виступити на захист справедливості та прав свого народу!", - завершує страйком своє звернення до студентів.
14:09
Учасники пікетування будинку Верховної Ради радісними вигуками привітали депутатів, які виходили з центрального входу парламенту після результативного голосування за політреформу й зміни до закону про вибори президента.
Через центральний вхід виходили, в основному, депутати з жовтогарячими стрічками на піджаках. Мітингувальники зустріли їх радісними вигуками й скандували "Молодці".
У багатьох депутатів брали автографи, просили розписатися на плакатах й агітаційних матеріалах кандидата в президенти Віктора Ющенка.
Зараз біля будинку парламенту перебуває близько 4 тис. чоловік з жовтогарячою символікою.
***
У Львові поширюються агітаційні матеріали, спрямовані проти кандидата у президенти України Віктора Ющенка, повідомили в середу агентству "Інтерфакс-Україна" в регіональному штабі кандидата.
"В розпорядженні штабу Ющенка є три варіанти агітаційних матеріалів, що обвинувачують кандидата у проамериканській орієнтації", сказали в штабі.
На одному з плакатів Ющенко зображений на тлі державного прапора США, і в лівому нижньому куті намальований колорадський жук, також розфарбований під американський прапор. Унизу плаката напис російською мовою - "Колорадский жук герой - за Америку горой!".
На другому плакаті ліворуч зображений президент США Джордж Буш-молодший, він запитує "А ти готовий працювати на США - батьківщину своєї дружини?". Праворуч на цьому плакаті зображений Ющенко, що відповідає "Так" у вигляді свого передвиборчого слогана "Так" з підковою.
На третьому плакаті зображені Ющенко й Буш разом. Останній заявляє "Так, Ющенко наш президент!", але перша буква в слові президент закреслена, і виходить "резидент".
В обласному штабі кандидата вважають, що викид листівок зараз є нічим іншим, як "імітацією використання коштів, не реалізованих під час другого туру", оскільки, як стверджують у штабі, "ефективність таких листівок у Львові дорівнює нулю".
10:48
Понад 10 тис. учасників акції громадянської непокори зібралися біля будинку Верховної Ради України.
Люди стоять вздовж будинку по вулиці Грушевського, а також перед площею біля парламенту. Учасники акції скандують "Ющенко!"
З боку Європейської площі до парламенту продовжують підходити люди, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Учасники акції вишикувалися в коридор біля одного із входів на площу перед Радою й пропускають у будинок співробітників парламенту. У той же час, до входу не пропускаються інші учасники акції. На площі перед парламентом перебуває близько 40 співробітників правоохоронних органів.
Крім того, окремі міліцейські наряди перекрили алеї, що виходять на площу перед Маріїнським палацом, і очистили площу від людей.
У середу було ухвалене рішення транслювати пленарне засідання на вулицю.
10:19
Близько 3 тис. прихильників кандидата у президенти, лідера блоку "Наша Україна" Віктора Ющенка вирушили з Майдану Незалежності до будинку Верховної Ради для її подальшого пікетування.
До цього прихильники Ющенка зібралися на Майдані, де до них звернувся депутат Верховної Ради Юрій Луценко.
Він закликав прихильників Ющенка йти через Європейську площу до Верховної Ради, де в середу відбудеться пленарне засідання Ради.
"До Верховної Ради, де буде вирішуватися особливе завдання Майдану", - сказав Луценко.
Він також закликав учасників акції не вірити чуткам щодо розбіжностей між учасниками Комітету національного порятунку із приводу голосування за внесення змін до закону про вибори президента.
Він зазначив, що мета цих чуток - посварити між собою учасників акцій протесту.
"Владі вигідно розсварити у першу чергу Майдан", - сказав Луценко.
"Можу вас запевнити - поки стоїть пліч-о-пліч Майдан, будуть стояти пліч-о-пліч і наші політичні лідери", - додав він.