Нова перемога Макрона на президентських виборах стала справді історичною. Що змінилося у Франції після президентських виборів? І що це може означати для України?
25.04.2022 — Європейська правда — Надія Коваль, Юрій Панченко
Попри руйнування та подальші обстріли, університет залишається у Харкові. "Українська правда. Життя" поспілкувалася з ректоркою університету Тетяною Кагановською.
Новий пакет санкцій проти Росії за її агресію проти України вже на столі переговорів ЄС та США. Його основна ціль — нафтова галузь країни-агресора, яка, завдяки світовій енергетичній кризі, продовжує живити воєнну машину РФ.
Українські розвідники повідомляють, що у невизнаному Придністров'ї ще кілька днів тому почали готуватися до "вибухів", які організовує ФСБ, щоб виправдати війну з Україною чи залучити "ПМР" до бойових дій у війні проти України.
Азербайджанська державна нафтова компанія SOCAR (State Oil Company of Azerbaijan Republic) заявила, що Азербайджан не розплачуватиметься за російський газ рублями.
Російські окупанти і колаборанти вибухнули у мерії тимчасово окупованої Кремінної, коли зібралися на "нараду". Глава ОВА каже, що у всьому винен "газ".
Енергоатом отримав дозвіл на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, воно дозволить економити 200 млн доларів, які витрачалися на зберігання палива в РФ.
Підліткам розповідають про "націоналістів" при владі в Україні, "утиски російськомовного населення", ядерну загрозу з боку НАТО та "страждання жителів Донбасу".
Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що російські окупанти зайняли Новотошківське після того як фактично знищили населений пункт.
У Маріуполі окупанти заявляють про роботу своїх силовиків, від колишніх працівників маріупольського управління МВС України вимагають прийти в райвідділи поліції.
Естонія на 5 років заборонила в’їзд російському співаку Філіпу Кіркорову. Найближчий концерт Кіркорова в Естонії мав бути 27 травня у Таллінні, проти нього зібрали понад 6600 підписів.
З початку війни від російських ракет постраждали Фізико-технічний факультет університету, бібліотека, Музей природи, спорткомплекс "Каразінський", прямим влучанням зруйновано корпус економічного факультету.
Київська влада готується перейменувати вулиці, які пов’язані з країною-агресором Росією та її союзником Білоруссю, а також прибрати пам’ятники та пам’ятні знаки, пов’язані з РФ та СРСР.
У центрі Києва до кінця квітня демонтують бронзову скульптуру двох робітників під Аркою дружби народів, а згодом розберуть і гранітну багатофігурну композицію.
У Міністерстві оборони Росії запевняють, що їхні збройні формування 25 квітня з 14:00 (за Києвом) не стрілятимуть і дозволять вийти цивільним особам із заводу "Азовсталь" у Маріуполі, а також стверджують, що гумкоридор нібито діє вже 36 днів – тоді як, за даними української сторони, обстріли не припинялися.
Увечері 25 квітня у центрі Москви у рамках підготовки до параду до Дня перемоги проведуть тренування механіків-водіїв та старших парадних розрахунків механізованої колони без залучення техніки.
Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім заявив, що українські артилеристи розбили 13 одиниць російської військової техніки в області.
У ніч на 25 квітня у Дніпропетровській області російські війська обстріляли з "Ураганів" Широківську громаду, ввечері був ракетний удар по НПЗ і ТЕЦ у Кременчуку, також був удар по НПЗ у Лисичанську, тривали обстріли в "гарячих" точках.
24 квітня російська армія завдала ракетного удару по Кременчуцькій теплоелектроцентралі та по Кременчуцькому нафтопереробному заводу – одна людина загинула й семеро постраждали.
Держсекретар США Ентоні Блінкен під час закритого візиту до Києва разом з главою Пентагону оголосив про поступове повернення американських дипломатів в Україну та призначення нового посла.