"Ложку дьогтю" візиту додало розчарування Європи нездатністю України швидко проводити реформи та, як результат, відмова екс- прем’єра Польщі Дональда Туска запрошувати Порошенка на саміт ЄС...
18.12.2014 — Європейська правда — Юрій Опока, для ЄП
Незважаючи на те, що комісія два місяці тому припинила свою роботу, Іловайська трагедія все ще не забута, і в новій Верховній Раді до неї мають намір повернутися, хоча це нікому особливо не вигідно - ні владі, ні деяким з депутатів і представників силових структур. (рос)
Євросоюз отримав письмове повідомлення з Києва про те, що правоохоронні органи України не проводять жодних процесуальних дій проти братів Клюєвих та Андрія Портнова. Три особи в "антисанкційному списку", а можливо, ще 3-5 колишніх посадовців, зникнуть з усіх обмежувальних списків...
18.12.2014 — Європейська правда — Сергій Сидоренко, ЄП
На критичні потреби знадобиться 20 млрд дол та 240 млрд грн. Кошти потрібні для імпорту газу та вугілля, обслуговування боргів, підтримки "Нафтогазу", вуглепрому, банків. Здатність економіки генерувати ці ресурси украй слабка.
18.12.2014 — Економічна правда — Юрій Полунєєв, для ЕП
Суддя Світлана Волкова, яка відпустила з-під арешту командира "Беркуту" Дмитра Садовника, наразі знайомиться з матеріалами справи проти неї за цим фактом.
Колишній депутат від "Партії регіонів" Володимир Олійник, якого на початку грудня Генпрокуратура оголосила в розшук, перебуває у Москві, але живее у Ялті.
Слова президента Росії Володимира Путіна про українську льотчицю Надію Савченко свідчать про те, що він досконально знає про ситуацію, незважаючи на заяви, що йому тема нецікава.
Прем'єр Польщі Ева Копач вважає, що країни Євросоюзу на саміті в Брюсселі повинні відповістити на запитання, чи є Європа єдина щодо української ситуації.
ОБСЄ через спротив Росії знову не змогла розширити мандат Спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску "Гуково" й "Донецьк" у Ростовській області на кордоні з Україною
Секретар РНБО Олександр Турчинов провів нараду з керівництвом Генштабу, Нацгвардії та МВС, а також з керівниками військових підрозділів, розташованих в зоні АТО.
Київський райсуд Харкова в четвер обрав стосовно проросійського активіста Гната Кромского (позивний "Топаз") запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 15 лютого.
Активіст проросійських акцій в Харкові Гнат Кромський (позивний "Топаз") заявив про знаходження його в слідчому ізоляторі Служби безпеки України з 12 вересня.
5 грудня в Криму невідомі особи зняли з потягу "Сімферополь – Київ" і вивезли у невідомому напрямку заступника начальника відділу Генпрокуратури, який відвідував матір у Бахчисараї.
"Безумовно, президент України, звісно, хоче врегулювання. І в мене немає сумнівів у тому, що він прагне цього. Але він там не один! Зараз чуємо вже заяви інших посадових осіб про те, що потрібно там воювати ледь не до кінця,", - заявив Путін
Національна рада з телерадіомовлення видала ліцензію на мовлення телеканалу Pravda Russian world channel, який належить голові координаційної ради "Студії Савіка Шустера" Павлу Єлізарову.
"Учора була домовленість про те, щоб обміняти 30 осіб. Представники ополчення виїхали на місце обміну – з'явився представник офіційної влади Києва і сказав: "Ні, міняти не будемо – аж до наступної зустрічі в Мінську", - заявив президент РФ.
Президент України Петро Порошенко виступає за спільний прикордонно-митний контроль на українсько-польському кордоні і заявляє, що Україна та Польща вже домовилися про відповідні дії.
У Києві виникли великі борги перед працівниками транспортної сфери міста через те, що уряд не компенсував "Київпастрансу" кошти за перевезення пільговиків.
"Представники Донецька мінські протоколи не підписали. Коли ми намагалися наполягати, нам відповіли: "Не можемо ми піти з цих сіл – там 3-4 села, які є спірними, – у нас там родини живуть, у нас там діти, дружини, сестри, і ми не хочемо, щоб їх там усіх повбивали-поґвалтували", - заявив Путін.
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу Espresso TV за трансляцію в прямому ефірі звернення президента Росії Володимира Путіна Федеральним зборам РФ.
Європейський Союз може зняти санкції з представників команди екс-президента Віктора Януковича, якщо до квітня не буде результатів у розслідуванні кримінальних справ відносно них.
Президент Росії Володимир Путін в черговий раз заявив, що причиною української кризи стало недотримання угоди між тодішньою опозицією і президентом Віктором Януковичем від 21 лютого.
"Нас просили натиснути на південний схід України, на Донбас, для того, щоб гірники погодилися постачати (вугілля) – але досі не купують! Чому? Тому що закрили всі банки", - обурився Путін
"Потрібно зрозуміти, що якщо Україна хоче відновити мир, спокій і територіальну цілісність, то потрібно поважати людей, які проживають на окремих територіях країни. А поважаючи, вести з ними прямий, відкритий, чесний політичний діалог – саме політичний. І припинити тиск", - заявив Путін
"Ось, сьогодні-завтра має відбутися відеоконференція – діалог у формі відеоконференції повинен відбутися. А наступний крок повинен відбутися вже на зустрічі в Мінську", - повідомив Путін.
У Краснодоні відзначається конфлікт між бандформуваннями "ЛНР". Причина конфлікту – у захопленні однієї з груп терористів секретної бази (бойовики називають її "перевалочний склад") контрабандних вантажів, яка належить іншому бандформуванню
"Бойовики вели вогонь зі стрілецької зброї по населених пунктах Кодема, Авдеєвка, а з 03:00 до 3:05 по новому терміналу аеропорту Донецьк". Крім того, напередодні ввечері, з 20:30 до 20:55 в районі Гнутово "на висоті трохи більше 1 кілометра було помічено безпілотний літальний апарат противника"
Різке падіння рубля і підвищення ключової ставки призвело до кризи на міжбанківському ринку: ставки за операціями кредитування під заставу цінних паперів різко зросли, але і по них залучити гроші дуже складно: банки воліють нікого зайвий раз не кредитувати. Про це пише РБК.
"Ціллю України не є те, аби було гірше Росії. Ціллю є добитися миру на нашій землі. Я є президентом не війни, а миру", - заявив Порошенко, коментуючи обвал російського рубля
"Так - відповідаємо ми, ми відкриті. Ми зараз тут, щоб підтримати Україну, щоб вона була в Євросоюзі, і в перспективі, щоб приєдналася до "Вишеградської четвірки". Але головні рішення щодо України будуть прийматися тут, в Києві, а не у Варшаві чи в Празі", - сказав Схетина.
"У цілому на Луганськом напрямку відведення озброєнь і особового складу супротивника зафіксовано винятково на лівому фланзі, на невелику глибину (район Первомайськ – Стаханов)", - повідомляє Тимчук.
Київські транспортники продовжують акцію протесту у зв’язку з заборгованістю по зарплаті – 18 грудня на вулиці міста не вийшов жоден із 214 столичних трамваїв.
У районі Станиці Луганської прибула чергова партія поповнення з Луганська – до 130 бойовиків, 2 протитанкових артилерійських гармати МТ-12 "Рапіра", 7 бойових броньованих машин (включаючи 2 броньованих багатоцільових тягача МТ-ЛБ), пише Тимчук