Онищенко: З Ощадбанку зникли гроші Януковича, а не мої

Середа, 8 листопада 2017, 16:25

Народний депутат-утікач Олександр Онищенко стверджує, що не має стосунку до арештованих коштів компанії Quickpace Limited, про зникнення яких заявило НАБУ.

Про це він заявив у коментарі "Українській правді" 8 листопада.

При цьому Онищенко стверджує, що ці гроші були арештовані Генпрокуратурою у 2014 році у справі про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича.

"Я взагалі не причетний. Я не знаю, чиї це гроші. Їх конфіскували як гроші Януковича. Всі гроші в Ощадбанку були заарештовані в 2014 році. Моїх там немає", – сказав нардеп у коментарі УП.

Водночас у Національному антикорупційному бюро, коментуючи заяву Онищенка, заявили, що ці кошти були конфісковані в 2016 році, та наголосили "Українській правді" наступне:

"Детективи НАБУ встановили, що бенефіціаром компанії Quickpace Limited був саме Олександр Онищенко, а зовсім – не Янукович"

"І питання про те, чому ці кошти, арештовані в рамках провадження щодо Онищенка, при нескасованій ухвалі суду, були кудись перераховані за ухвалою суду у справі, яка стосувалася Януковича, – наразі є відкритим", – сказали в НАБУ.

Як відомо, 8 листопада НАБУ заявило про зникнення арештованих в "Ощадбанку" грошей, які належали компанії Quickpace Limited, яку пов’язують з нардепом Олександром Онищенком.

"Наразі Національне антикорупційне бюро намагається встановити долю близько 156,8 мільйонів доларів США та 218,1 тис. грн, які належали компанії Quickpace Limited, пов’язаній з нардепом Олександром Онищенком, та були арештовані за рішенням суду від 24.05.2016 на рахунках в ПАТ "Ощадбанк" в рамках розслідування так званої "газової справи", - заявили у відомстві.

Пізніше Генеральна прокуратура заперечила зникнення 156,8 мільйонів доларів з арештованих рахунків компанії Quickpace Limited.

Як відомо, за версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації, до якої причетний Онищенко, протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого "Укргазвидобування" зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн.

5 липня 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт депутата Онищенка. На момент голосування нардеп уже втік за кордон.

Нардеп-утікач перебуває у національному розшуку, а Інтерпол відмовився оголошувати Онищенка в міжнародний розшук.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до суду за дозволом на заочний судовий процес щодо нардепа-втікача.

Сам Онищенко казав, що процедура заочного засудження щодо нього неможлива.

Оксана Коваленко, Валентина Романенко, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
22:23
У Пентагоні заявили, що ракета, ударом якої похвалився Путін, створена на основі МБР "Рубеж"
22:15
Зеленський: Удар новою ракетою – це серйозне збільшення масштабу війни
22:02
МЗС після заяви Путіна про запуск нової ракети: Україна має право уражати легітимні цілі на території РФ
22:00
волейболДекілька гравців "Решетилівки" не повернулися в Україну після матчу Кубка виклику в Бельгії
21:52
Ще підлітком ходив на Майдан. Історія науковця, який попрощався зі спокійним життям у Відні і долучився до ЗСУ
21:38
відеоСили безпілотних систем показали відео влучання по командному пункту РФ в Курській області
21:31
Росія попередила США про запуск ракети "Орєшнік" за пів години до удару
21:23
Мін’юст хоче відібрати частки дружини Медведчука у телеканалах групи "1+1"
21:23
інфографікаЯк встановлюватимуть інвалідність після ліквідації МСЕК: у МОЗ розповіли про етапи
21:09
Вучич заявив, що Путін не блефує, а світ скочується в катастрофу
Усі новини...
Реклама: