На кінофестивалі Берлінале показали фільм про Сенцова
Європейська кіноакадемія звернулася до російської влади із закликом звільнити українського режисера Олега Сенцова.
Про це пише DW.com.
Голова академії Агнешка Холланд на кінофестивалі Берлінале назвала сімферопольського документаліста жертвою політичного переслідування.
Раніше в цей день в рамках програми спецпоказів Berlinale Special був представлений документальний фільм-розслідування російського режисера Аскольда Курова "Процес" про суд над Сенцовим.
"Слідству було вигідно "призначити" Сенцова керівником терористичної організації з двох причин. По-перше, з'явилася гучна справа, яка добре доповнювала пропагандистські міфи, що наповнювали в той час всі ефіри російського телебачення. По-друге, вони нейтралізували самого Олега, який під час анексії Криму був важливим цивільним активістом, - сказав режисер в інтерв'ю DW. - Таким чином, російська держава дала зрозуміти і іншим незгодним кримчанам, якими методами вона готова боротися з ними".
У 2016 році на кінофестивалі пройшла акція на підтримку Сенцова, яку організували міжнародна правозахисна організація Amnesty International, Німецька та Європейська кіноакадемії. У 2015 і 2014 роках Академія мистецтв в Берліні виступала з протестом проти арешту Сенцова.
Як відомо, 25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму, а Кольченка – до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.
Кольченко та Сенцов, вислухавши вирок, заспівали Гімн України.
За даними російських ЗМІ, Сенцова й Кольченка у лютому 2016 року етапували до Челябінської області.
Міжнародні організації визнали, що справа проти Сенцова й Кольченка є сфабрикованою, та виступили з критикою на адресу РФ, вимагаючи звільнити їх.
1 березня 2016 року Україна звернулася до Росії з проханням видати Сенцова й Кольченка. Про це Мін'юст України повідомив 7 квітня.
7 жовтня Мін’юст Росії відмовив українським колегам у видачі і Сенцова, і Кольченка, хоча російський омбудсмен констатував, що за скаргами Сенцова й Кольченка визнано їхнє українське громадянство.
Заступник міністра юстиції з євроінтеграції Сергій Петухов заявив, що Україна домагатиметься звільнення Олега Сенцова й Олександра Кольченка з Росії через міжнародні організації й суди.