Рада ухвалила новий закон про судоустрій

Четвер, 2 червня 2016, 13:01

Верховна Рада ухвалила новий закон про судоустрій і статус суддів.

За відповідний законопроект №4734 на засіданні парламенту у четвер проголосував 281 депутат.

Як пояснив заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов, представляючи документ, цей законопроект покликаний забезпечити майбутню імплементацію змін до Конституції в частині правосуддя.

Реклама:

Законом зокрема підсилюється відповідальність суддів, обмежується їх імунітет виключно функцією здійснення правосуддя, ліквідовуються вищі спеціальні суди, створюється новий Верховний Суд, передбачається створення Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

"Судді Верховного суду будуть набрані за конкурсом, в якому зможуть брати участь як діючі судді, так і адвокати і науковці в сфері права. Новий ВСУ отримає як касаційну функцію, так і функцію забезпечення сталості і єдності судової практики. Таким чином судові рішення мають стати зрозумілими і передбачуваними для громадян", – сказав Філатов.

"Законопроект також передбачає чіткий розподіл повноважень між органами суддівського врядування. Дисциплінарна функція буде здійснюватись Вищою радою правосуддя, кваліфікаційна - Вищою кваліфікаційною комісією суддів", – зазначив він.

РЕКЛАМА:

За його словами, законопроект також вдосконалює та посилює процедуру кваліфікаційного оцінювання суддів для того, щоб у судовій системі залишилися лише ті судді, які справді цього достойні.

"Для суддів, які пройдуть кваліфікаційне оцінювання та процедуру конкурсу передбачено суттєве підвищення розміру суддівської винагороди", – зазначив Філатов.

Так зокрема базовий оклад судді місцевого суду складе 30 мінімальних заробітних плат, судді апеляційного суду - 50 мінімальних зарплат, Верховного Суду - 75 мінімальних зарплат.

Водночас вводяться ряд обов'язкових декларацій для суддів: щодо майнового стану, родинних зв'язків та доброчинності.

Передбачається громадський контроль за процедурами кваліфікації та конкурсів через Громадську раду доброчесності.

Закон має набути чинності одночасно з законом про внесення змін до Конституції щодо правосуддя.

Валентина Романенко, УП

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: