Суд у Москві заочно заарештував Григоришина
Басманний суд Москви санкціонував заочний арешт російського мільярдера українського походження Костянтина Григоришина, обвинуваченого в організації ухилення від сплати податків на майже 675 млн рублів.
Як передає кореспондент "Інтерфаксу", про це йдеться в постанові судді Артура Карпова, оголошеному за підсумками розгляду клопотання слідства.
"Суд постановив клопотання слідства задовольнити. Обрати щодо Григоришина запобіжний захід у вигляді взяття під варту", - йдеться в рішенні суду.
Таким чином, Григоришин в разі затримання буде взятий під варту на два місяці.
На засіданні слідчий Андрій Пономарьов визнав, що для погашення збитку у справі необхідно заплатити суму збитку з урахуванням штрафів і пені, тобто 916 млн 912 тис. 529 рублів 05 копійок.
"Ми надали захисту лише реквізити, оскліьки в адвокатському запиті йшлося тільки про отримання реквізитів, про суму не йшлося", - сказав Пономарьов у відповідь на зауваження адвокатів і суду про те, що їм досі не була названа дана конкретна цифра.
Разом з тим, в матеріалах справи зазначена сума збитку в розмірі 674,9 млн руб, в той час як ФПС нарахувала спочатку 643 млн рублів податкового боргу. Звідки в матеріалах справи з'явилася перша сума, слідчий не пояснив.
Потерпілою у цій справі визнана Інспекція Федеральної податкової служби N2 по Москві, за даними якої станом на 26 квітня на її розрахунковий рахунок ніяких коштів від бізнесмена не надходило.
Наразі бізнесмен перебуває в столиці України, і готовий виплатити збиток у справі, але просить з'ясувати точне призначення платежу.
"У зв'язку з тим, що прямого сполучення з Києвом немає, літати тепер далеко, ми очікуємо отримання додаткової заяви від нашого підзахисного найближчим часом", - заявила адвокат Вікторія Бурковська.
Зі свого боку суд не став знову відкладати засідання за клопотанням захисту для того, щоб дати обвинуваченому можливість відшкодувати збиток, а вирішив розглянути клопотання у вівторок.
Адвокати звернули увагу суду на те, що слідство ніяк поінформувало Григоришина про порушення щодо нього кримінальної справи, а значить, не можна стверджувати, що він переховується від органів попереднього розслідування, і наполягали на відмові в заочному арешті, тому що в противному випадку рахунки бізнесмена будуть арештовані, і відшкодування збитку буде неможливим.
Крім того, за словами Бурковської, свідчення, які надає слідство в обґрунтуванні клопотання, не можуть братися до уваги, бо грунтуються на припущеннях.
Зокрема, одним зі свідків виступає екс-голова правління і президент Сумського НВО ім. Фрунзе Володимир Лук'яненко, який відчуває особисту неприязнь до Григоришина. "Оскільки між ними триває серйозний судовий спір у Великобританії", - сказала Бурковська.
Згідно з даними слідства, Григоришин зараз є радником представництва акціонерного товариства групи "Енергетичний стандарт".
Бізнесмену заочно пред'явлено звинувачення в організації ухилення від сплати податків у великих розмірах, він оголошений в міжнародний розшук. Термін попереднього розслідування у справі продовжено до 8 червня.
Слідство вважає, що Григоришин разом зі своїм ймовірним спільником, гендиректором підконтрольного мільярдерові ТОВ ПІК "Творення" в 2009-2010 роках не заплатили 674 млн 934 тис. рублів в якості податку на додану вартість, чим завдав збитків бюджету РФ.
В рамках розслідування кримінальної справи за санкцією Басманного суду Москви була арештована нерухомість Григоришина: дві квартири і будинок в центрі Москви, а також будинок в селищі Горки-2 у Підмосков'ї.
Російський бізнесмен Григоришин, уродженець Запоріжжя, який володіє активами в Україні, є основним акціонером ПАТ "Сумське НВО імені М.В.Фрунзе", також володіє 75% акцій найбільшого в Східній Європі виробника трансформаторів "Запоріжтрансформатор", енергетичними компаніями в Україні.
За даними Forbеs, Григоришин у 2015 році займав 75-у позицію в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії зі статком у $1,1 млрд.
Як повідомлялося, глава МВС України Арсен Аваков в листопаді 2015 року заявив про розслідувані справи щодо Григоришина, а через місяць уточнив, що вони не належать до підслідності МВС і нібито стосуються фінансових порушень Сумського НВО ім. Фрунзе і "Укренерго".