Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Вибори Ради і президента підтримують половина українців – опитування

Четвер, 4 лютого 2016, 11:40

50% українців підтримують розпуск Верховної Ради і призначення дострокових виборів (у жовтні таких було 47%), а 48% підтримують перевибори президента (проти 43% у жовтні).

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Також дані свідчать, що діяльністю президента задоволений 21% опитаних, голови Ради – 14%, прем’єр-міністра – 8%. Відставку Арсенія Яценюка підтримують майже 70% (проти 60% у жовтні).

Найбільшою довірою серед чинних політиків користуються мер Львова Андрій Садовий та одеський губернатор Міхеіл Саакашвілі, яким довіряє кожен третій опитаний. Кожен четвертий довіряє Анатолію Гриценку та Петру Порошенку. Кожен п’ятий – Юлії Тимошенко, Ринату Ахметову та Олегу Ляшку.

Серед "молодих та нових" політиків найбільшою довірою користуються Єгор Соболєв (29%), Тетяна Чорновол (22%), Мустафа Найєм (21%), Анна Гопко (15%) та Дмитро Добродомов (13%).

11% опитаних хотіли би бачити прем’єр-міністром Саакашвілі, 7% – Тимошенко, 6% – лідера "Опозиційного блоку" Юрія Бойко, 5% – Яценюка, 4% – Гриценка, по 3% – Сергія Тігіпка та Ляшка, по 2% – Олега Тягнибока та Наталію Яресько. Чверть опитаних не хотіли би бачити прем’єр-міністром жодного з запропонованих кандидатів, а кожен шостий – не визначився з відповіддю.

Якби вибори до Ради відбувалися у січні, то в парламент потрапили б наступні партії: БПП (16,3%), "Опозиційний блок" (13,8%), "Самопоміч" (13,5%), "Батьківщина" (12,9%), "Свобода" (8,3%), Радикальна партія (6,5%), та УКРОП (5,2%).

Якщо б у виборах брав участь Блок Саакашвілі, то рейтинги партій виглядали б наступним чином:  БПП – 14,3%, "Опозиційний блок" – 13,5%, "Самопоміч" - 11,7, Блок Саакашвілі – 11,6%, "Батьківщина" – 11,6%, "Свобода" – 6,9%, Радикальна партія – 5,5%, та УКРОП – 4,7%.

Діяльність діючої центральної влади вважають відносно більш успішною у таких сферах як забезпечення проведення місцевих виборів (43%), реформа міліції / поліції (42%), обороноздатність країни (35%) та безвізовий режим з ЄС (31%). Також є окремі успіхи в питаннях децентралізації та енергетичної незалежності країни.

Разом з цим, абсолютна більшість опитаних (близько 90% і більше) практично не бачать успіхів влади у таких сферах як економічний ріст, стабільність гривні, соціальний захист населення, боротьба з корупцією, обмеження впливу олігархів на політику, охорона здоров’я, ЖКГ та реформа судової системи.

59% підтримали б на референдумі вступ України до Європейського Союзу, 22% – висловились би проти, решта – або не визначились або не брали б участі у плебісциті.

Вступ України до Митного союзу підтримали б 16%, 62% – висловились би проти, решта – або не визначились або не брали б участі у референдумі.

Вступ України до НАТО підтримали б 47%, 31% – висловились би проти, решта – або не визначились або не брали б участі у референдумі.

Опитування проводилося 14-22 січня серед 2000 респондентів методом інтерв'ю. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,3%.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування