Льовочкін причетний до купівлі "Укртелекому" і RosUkrEnergo – Лещенко
Олігарх Сергій Льовочкін може бути причетним до скандальної приватизації "Укртелекому" та діяльності RosUkrEnergo.
Про це йдеться в розслідуванні депутата БПП Сергія Лещенка на "Українській правді".
Йому вдалось відшукати віллу Льовочкіна на Лазуровому узбережжі Франції у місті Сен Жан Кап Ферра, фото з якої оприлюднювала дочка Льовочкіна у соцмережах.
Сусідньою віллою володіє давній партнер Льовочкіна олігарх Дмитро Фірташ.
Як виявилось, Льовочкіну належить одразу п’ять земельних ділянок, які об’єднали в одну Формальним власником вілли Льовочкіна виявилась датська компанія Glorietta Investments I APS.
Із звіту компанії стало відомо, що ніколи не декларована нерухомість у Франції обійшлась Льовочкіну, який уже більше 10 років працює виключно на держслужбі, у 40 мільйонів євро.
Компанія Glorietta Investments I APS має єдиного засновника - фірму Boutifour SA, яка зареєстрована у Люксембурзі.
У червні 2011 року, коли відбулась покупка, директорами датської компанії Glorietta Investments I APS стали дві кіпріотки – Аудріана Піас та Ксенія Георгіоу.
Паралельно тоді ж змінились директори в Boutifour SA, якими стали ще три кіпріотки – Андроула Заваллі Тевес, Іванна Сотіріоу та Амаль Сароут Ламброу.
Ці особи показали зв'язок Льовочкіна з іншими корупційними скандалами.
1) Піас та сестра Ксенія Георгіоу Георгія є директорками компанії Raga Establisment Ltd, яка раніше називалась Epic Telecom Invest Ltd. Саме ця остання компанія у 2010 році без конкурентів приватизувала "Укртелеком".
2) Сестри Георгіоу також засвітилися у "сімейному" банку Льовочкіних – "Кліринговий дім". Георгія Георгіоу є секретарем у фірмі Utelo Holdings Ltd, власність над якою підтвердила сестра Льовочкіна Юлія як одного із утримувача акцій "Клірингового дому".
3) Разом із Георгією Георгіоу у цій фірмі працює Марія Шуфтас, яка одночасно є директором фірми Oskaro Investments Ltd – єдиної фірми, власність якої визнав сам Льовочкін.
Крім того, до приватизації "Укртелекому" виявився причетний і Фірташ. Такий висновок Лещенко робить із записки щодо купівлі "Укртелекому", яку готувало для Ріната Ахметова "Бюро економічних та соціальних технологій", де Фірташ згадується у якості продавця.
Люди, на яких оформлені будинки Фірташа і Льовочкіна, показали їхній зв'язок зі скандальним газовим постачальником RosUkrEnergo.
Спочатку 50% акцій RUE були записані на компанію "Райффайзен Інвестментс", яка володіла ними в інтересах Фірташа.
Згодом частка "Райффайзен Інвестментс" була переписана на компанію Centragas, наглядову раду якої очолював Роберт Шетлер-Джонс, номінальний власник будинку Фірташа в Сен Жан Кап Ферра.
Згадана Ксенія Георгіоу також була керівником кіпрської фірми Prelux Holdings Limited, яка володіла близько 25% акцій RosUkrEnergo (Prelux володіла 44% акцій австрійської компанії Centragas, яка на паритетних засадах з "Газпромом" володіла половиною акцій RosUkrEnergo).
Ще 10% Centragas досі належать компанії Grenar Enterprises, директором якої є Амаль Сароут Ламброу. Саме вона є також однією з директорів фірми Boutifour SA, яка має на балансі французьку віллу Льовочкіна.
Колегою Ламброю, секретарем у Grenar Enterprises, є згадувана Марія Шуфтас, яка керує компанією Льовочкіна Oskaro Investments Ltd.
Українська правда