У ЄСПЛ - близько 200 справ українців, потерпілих від агресії РФ
У Європейському суді з прав людини розглядається близько 200 позовів від українців, потерпілих унаслідок військової агресії Росії.
Про це повідомила юрист Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Аліна Павлюк у середу на прес-конференції в Києві, передає Інтерфакс-Україна.
За її словами, зараз юристи Гельсінської спілки надають юридичну допомогу українським громадянам, які потерпіли унаслідок військової агресії Російської Федерації на сході України - це як українські військові, так і цивільні особи.
"В даний час це близько 200 справ. Але розгляд у ЄСПЛ може тривати близько 5-6 років", - сказала Павлюк.
Вона звернула увагу, що з усіх поданих українцями скарг ЄСПЛ не відхилено жодну.
Як зазначила Павлюк, юристи Гельсінської спілки займаються питаннями надання допомоги полоненим, а також безвісти зниклим в зоні АТО. Вона уточнила, що допомога юристів безкоштовна і всі бажаючі можуть звернутися за такою допомогою, знайшовши контакти на сайті Української Гельсінської спілки.
У свою чергу юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Олена Сапожнікова уточнила, що їхня організація провела аналіз рішень Європейського суду з прав людини проти Росії. У 2014 році, за її словами, ЄСПЛ виніс 97 рішень за позовами, більша частина яких стосувалася порушень прав людини під час війни на території Чечні.
"У 2014 році було винесено ЄСПЛ 97 рішень щодо порушень ст. 2, 3 і 5 Конвенції. Це незаконне затримання, викрадення, тортури, застосування психологічного і фізичного насильства. І ЄСПЛ встановив, що це були російські військовослужбовці", - сказала юрист Гельсінської спілки .
Вона підкреслила, що ці рішення Російська Федерація повинна була виконати, але "замість цього вони вирішили визнати рішення ЄСПЛ неконституційними".
При цьому юристи Української Гельсінської спілки зазначили, що є чітка кореляція між фактами агресії Росії в Чечні, а також військовою агресією Російської Федерації на території України.