Біржі Близького Сходу різко обвалилися
Падіння світових індексів, що тривало весь минулий тиждень, викликало різкий обвал на біржах Близького Сходу в неділю.
Про це повідомляє "ВВС".
Біржі Дубая і Саудівської Аравії закрилися з пониженням на 7%, після того як минулого тижня індекс Dow Jones впав в США на 6%, а британський FTSE 100 зареєстрував найбільшу за поточний рік тижневу втрату в 5%.
Це пояснюється побоюваннями інвесторів з приводу уповільнення китайської економіки і ефектом доміно, яке це уповільнення може справити на глобальну економіку.
Тим часом на Близькому Сході головні побоювання пов'язані з низькими цінами на нафту, які продовжують падіння з травня і за цей рік знизилися вже більш ніж удвічі. Так, нафта барки Brent, що коштувала в травні 68 доларів за барель, зараз торгується за 45 доларів.
Це в основному пов'язано з підвищеною пропозицією на ринку, що виникла завдяки американським виробникам сланцевої нафти, які послабили колись міцні позиції країн-членів ОПЕК на світовому ринку нафти.
Песимізму близькосхідним гравцям додав і недавній звіт рейтингового агентства, що знизив прогноз рейтингу Саудівської Аравії зі стабільного до негативного.
Цей крок відбив побоювання з приводу майбутнього стану фінансів у цій країні, які багато в чому залежать від доходів, одержуваних від експорту нафти.
Все це відбувається на тлі падіння глобальних ринків, які, у свою чергу, стурбовані уповільненням китайської економіки.
У п'ятницю з'явилися дані про те, що в серпні виробництво в Китаї скорочувалося найшвидшими темпами за останні шість з гаком років.
Це призвело до нагальної продажу на біржах чергової порції китайських акцій, які до кінця торгів у п'ятницю знецінилися ще більш ніж на 4%, а в цілому за минулий тиждень втратили в ціні 12%.
Раніше в серпні центральний банк КНР оголосив про заходи з девальвації юаня з метою підтримати китайський експорт.
Цей крок був зроблений після того, як офіційні дані показали, що економічне зростання країни продовжує сповільнюватися.