Рада прийняла за основу законопроект про місцеві вибори

Четвер, 18 червня 2015, 18:13

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2831-3 про місцеві вибори.

За відповідне рішення проголосував 271 народний депутат.

Крім того, депутати 242 голосами підтримали підготовку цього законопроекту до другого читання за скороченою процедурою.

Перед обговоренням, перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій заявив про необхідність змінити законодавство про місцеві вибори і схему, "яку запровадив Янукович для узурпації влади".

У ході обговорення народний депутат Андрій Соболєв, який разом із Юлією Тимошенко виступив одним із авторів законопроекту 2831, заявив, що фракція "Батьківщина" знімає свій законопроект на користь законопроекту 2831-3.

Сигнальне голосування засвідчило найбільшу підтримку законопроекту 2831-3 за авторства групи народних депутатів на чолі із депутатом Вадимом Денисенком.

Тож, депутати вирішили підтримати саме його. 

Законопроектом, зокрема, передбачається, що місцеві вибори будуть проходити за такими виборчими системами:

1) депутатів сільських, селищних рад – зберігається чинна на сьогодні мажоритарна система відносної більшості в одномандатному виборчому окрузі;

2) депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад – за пропорційною виборчою системою з преференціями (вибори в багатомандатному виборчому окрузі, що співпадає з територією Автономної Республіки Крим, відповідної області, району, міста, району в місті, за виборчими списками місцевих організацій партій (блоків) з одночасним висуванням кандидатів в територіальних округах, на які поділяється багатомандатний округ);

3) міських  голів (міст,  кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч) – за мажоритарною системою абсолютної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

4) сільських, селищних, міських (міст, кількість виборців у яких є меншою ніж 90 тисяч) голів, сільських старост – за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі.

В законі пропонується чітко встановити кількісний склад відповідних місцевих рад, який визначатиметься Центральною виборчою комісією до початку виборчого процесу чергових виборів в залежності від кількості виборців, які належать до відповідної територіальної громади, проживають на території області, району, району в місті. Мінімальна кількість депутатів ради – 10 при чисельності виборців до 500, максимальна – 80 депутатів при чисельності виборців понад 1,5 млн. 

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: