CNN розповів деталі нових санкцій проти Росії
Остаточне рішення про посилення санкцій проти Росії, до якого ЄС і США можуть вдатися в разі ескалації конфлікту в Україні, ще не ухвалене.
Про це телеканалу CNN розповіли джерела в адміністрації президента США, а також дипломати з країн єврозони.
Згідно з інформацією, тема введення додаткових санкцій почала обговорюватися через відновлення боїв під Донецьком. Тим не менш, зіткнення українських силовиків і проросійських бойовиків закінчилися ще до того, як західні країни вирішили діяти, пояснили чиновники.
Джерела CNN уточнили, що обмежувальні заходи можуть зачепити як окремих фізичних та юридичних осіб, так і окремі сектори економіки Росії. Співрозмовники каналу назвали такі галузі, як фінанси, енергетика та оборона.
Представник адміністрації президента США Барака Обами зазначив, що приводом для введення додаткових санкцій проти Росії стане "випадок". "Ви зрозумієте, коли це відбудеться", - зазначив він. За його словами, мова може йти про "серйозний напад в будь-якому місці на лінії зіткнення" українських військовослужбовців і проросійських бойовиків.
"Існує великий перелік різних варіантів, якими лідери зможуть відповісти на будь-який прояв російської агресії, швидко і рішуче. Мова не йде про тижні", - додав представник адміністрації.
Європейські джерела телеканалу зазначили, що їм би не хотілося розширення санкцій проти Росії. Вони висловили сподівання, що інформація про їх підготовку буде утримувати Москву від порушення мінських угод.
"Ми хочемо дати зрозуміти, що в разі подальшої агресії ми можемо діяти швидко. Крім того, ми хочемо дати зрозуміти, що ми дійсно готові використовувати стримуючі фактори", - заявив європейський дипломат.
На минулому саміті G7 лідери "сімки" домовилися про можливе посилення санкцій проти Росії. Канцлер ФРН Ангела Меркель пояснила, що глави держав підуть на цей крок в тому випадку, якщо ситуація на Україні буде погіршуватися. Таку ж позицію висловив президент США Барак Обама.
У свою чергу, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков пообіцяв, що Москва не залишить без відповіді посилення антиросійських санкцій. За його словами, в цьому питанні Кремль дотримується принципу взаємності.
Напередодні Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав країни ЄС продовжити дію обмежувальних заходів проти Росії. Євродепутати заявили про необхідність посилити тиск на Москву в тому випадку, якщо мінські угоди не виконуватимуться.
Питання про продовження санкцій проти Росії обговорюватиметься на саміті ЄС в Брюсселі наприкінці червня. Для прийняття рішення з цього питання потрібна згода всіх 28 членів Євросоюзу.
Санкції проти Росії були введені членами ЄС і США після приєднання Криму і посилені на тлі бойових дій на Донбасі. Захід звинувачує Москву в підтримці бойовиків.
Російська влада неодноразово заперечувала факти підтримки бойовиків, а також постачання озброєнь і відправки військовослужбовців в зону конфлікту. Крім того, Кремль наполягає на законності референдуму, за підсумками якого Крим і Севастополь увійшли до складу Росії.