Експерт: Санкції з поплічників Януковича були зняті через бездіяльність ГПУ
Європейський Союз зняв санкції з чотирьох екс-чиновників клану Януковича через бездіяльність Генеральної прокуратури.
Таку думку висловила виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк в коментарі "Українській правді".
"Причина – відсутність кримінальних проваджень щодо цих осіб та підозр у скоєнні ними економічних злочинів, що передбачає замороження активів", – заявила вона.
"Водночас, до 18 колишніх високопосадовців Європейський Союз продовжив дію обмежувальних заходів у зв’язку з наявністю в Україні кримінальних проваджень щодо цих осіб та офіційних підозр у розкраданні ними державних коштів", - каже експерт.
"Це – іще одне підтвердження того, що саме від ГПУ залежало рішення ЄС про скасування санкцій", - сказала вона.
"За рік дії санкцій - жодного обвинувального вироку, жодної справи не передано до суду! Саме це і стало ключовим аргументом для ЄС зняти санкції з 4х осіб, відомих на всю Україну своїми корупційними оборудками та схемами: молодшого сина Януковича, колишніх міністрів юстиції та освіти, брата екс-голови адміністрації президента", - зазначила Каленюк.
"З огляду на те, як в ГПУ ведуться розслідування корупційних злочинів, ми очікуємо, що в майбутньому санкцій будуть зняті зі всіх екс-високопосадовців, адже вже є прецедент", - каже Каленюк.
За словами експерта, ще в листопаді санкції мали бути зняті з більшої половини фігурантів "чорного списку", проте, завдяки громадському тиску і в Україні, і в Європі, санкції вдалося зберегти.
"Наступні місяці Україна має подати позитивний сигнал ЄС у вигляди обвинувального вироку принаймні комусь з екс-чиновників, до яких застосовані санкції. Інакше втратимо залишки довіри європейських партнерів до правоохоронної системи та української влади, та головне – втратимо назавжди шанс повернути награбоване цими чиновниками назад", - зазначила вона.
На думку експерта, відповідальність за зняття санкцій лежить не тільки на правоохоронних органах, але й на Президентові України, який "тримав на посаді вочевидь неефективного Віталія Ярему", а також – на парламенті, який "довго вагався надати необхідну кількість голосів депутатів на підтримку звільнення генерального прокурора".
Українська правда