Родичі загиблих у Боїнгу-777, збитому бойовиками, судитимуться з Україною
Родичі загиблих в авіакатастрофі під Донецьком громадян Німеччини подають позов до Європейського суду з прав людини проти уряду України і президента країни Петра Порошенка.
Про це 21 вересня повідомляє Bild am Sonntag з посиланням на німецького адвоката Ельмара Гімуллу.
Адвокат представляє інтереси трьох постраждалих сімей.
За його словами, влада України винна в "ненавмисному вбивстві з необережності" всіх пасажирів малазійського Боїнга.
За словами адвоката, Україна не забезпечила безпеку свого повітряного простору, тим самим, порушивши норми міжнародного права.
Гімулла вважає, що крім відшкодування матеріального збитку родичі мають право і на виплату компенсацій за моральні страждання.
Адвокат розраховує на суму близько одного мільйона євро за кожну жертву.
Разом з тим член Європейського комітету проти тортур Микола Гнатовський зазначив у своєму Facebook: "До ЄСПЛ, як відомо, можна звернутися лише після вичерпання національних засобів правового захисту".
"Іншими словами, спочатку треба пройти українські суди. ... В принципі, якщо заяву все ж буде коли-небудь подано в ЄСПЛ (вже точно не через два тижні), то суд навряд чи буде мати занадто великі проблеми з тим, щоб встановити відповідальність не України, а Росії", - додав Гнатовський.
17 липня в Донецькій області зазнав краху пасажирський літак авіакомпанії Malaysia Airlines "Боїнг-777". За даними авіакомпанії, на борту літака знаходилося 298 осіб: 15 членів екіпажу і 283 пасажири.
На борту авіалайнера перебували 192 громадянина Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 малайзійці (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одне немовля), 10 британців (один із них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), чотири німці, чотири бельгійці, три філіппінці, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.
За даними українських силовиків, літак збили з установки "Бук" терористи, яких забезпечує зброєю Росія.
24 липня у Британії фахівці в присутності представників США, Малайзії, Нідерландів, Німеччини та України приступили до зчитування інформаці з чорних скриньок літака Боїнг 777.
Перший звіт про результати катастрофи було оприлюднено 9 вересня у Гаазі.
"Дождь"