Кількість порушень прав журналістів збільшилась майже вдвічі
За 8 місяців 2014 році в зв'язку з війною та подіями на Майдані збільшилася кількість випадків порушення прав журналістів.
Про це повідомляє ІМІ на основі барометру свободи слова.
Так у 2014 році зафіксовано 7 випадків вбивств журналістів, 70 випадків викрадення, 120 фактів цензури, 120 випадків перешкоджання журналіста і 265 нападів і побиття.
"Тут вказані тільки основні категорії порушень. 840 це загальна кількість порушень. Тут враховані і погрози, і юридичний тиск і інші порушення. Просто ми обрали саме фізичну агресію. Ми, на жаль, не бачимо розслідувань, не бачимо системного діалогу з владою", - пояснила "Українській правді" виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк.
Клікніть на збільшення |
Вона також пояснила причину зростання кількості порушень в порівнянні з попередніми роками.
"Було два основних виклики – це протистояння влади і народу на Майдані і російська агресія на сході України та в Криму", - сказала Романюк.
Як в 2013 році , так і в 2014 році найбільша кількість порушень прав журналістів відбувалася з боку правоохоронці.
"На Майдані кількість нападів була більшою, ніж в АТО. На Сході можна говорити про викрадення, утримання в заручниках, вбивства, залякування, напади", - пояснила Романюк.
Вона також уточнила, що з 7 убивств журналістів під час виконання їхньої професійної діяльності один працівник ЗМІ загинув під час Майдану, а інші 6 – в АТО.
"Загалом загинули 10 журналістів. Двоє у Небесній сотні, а Олег Задоянчук був мобілізований і загину в АТО", - пояснила Романюк.
Українська правда