У Донецьку ідеї сепаратизму несподівано виявилися непопулярними
Більшість жителів Донецька - 65,7% - хочуть жити в єдиній Україні, до Росії прагнуть 18,2%.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Інститутом соціальних досліджень і політичного аналізу, повідомляє Остров.
Опитування проведено з ініціативи Коаліції громадських організацій Донецька.
При цьому половина жителів Донецька - 50,2 % - висловилися за збереження унітарного устрою, який не передбачає переходу до федеративного устрою.
Водночас 31,6 % із прихильників унітарного устрою вважають, що регіонам слід надати ширші економічні та податкові повноваження.
У свою чергу, 15,5 % респондентів заявили, що хотіли б бачити Україну, яка б складалася з декількох федеральних округів, одним з яких і буде Донецька область.
Відділення від України і входження до складу РФ підтримують 18,2% учасників опитування, і всього лише 4,7% донеччан готові жити в незалежній від усіх Донецької республіки.
Захоплення адміністративних будівель в ході проросійських мітингів позитивно оцінюють 16 % опитаних.
77% донеччан такі методи вважають неправильними і такими, що не мають під собою позитивних завдань.
Крім того, 70 % респондентів не підтримують встановлення російських прапорів на адміністративних будівлях в місті.
Майже 65% жителів Донецька в цілому негативно ставляться до колишнього президента України Віктора Януковича і не хочуть його повернення в країну як глави держави.
Так, 36% респондентів заявили, що якщо Янукович і може приїхати в Україну, то тільки як підсудний.
При цьому, 29 % донеччан не змогли дати чітку відповідь щодо перспектив колишнього президента в разі його повернення, або ж давали відповіді на кшталт "краще б він зовсім не повертався".
У тому, що Янукович не тільки є легітимним главою держави, а й політичним лідером, який має всі шанси знову перемогти на виборах вірить 5 % учасників соцопитування.
Опитування проводилося серед жителів Донецька з 26 по 28 березня 2014 року по вибірці, репрезентативній для всього дорослого постійного населення Донецька.
Відбір респондентів проходив за багатоступеневою квотною вибіркою. Гранична похибка результатів складає 4,5% (при рівні значущості в 95 %).
Як повідомлялося, переважна більшість донеччан - 76,5 % - заявили, що ніколи не стикалися з утиском прав спілкування російською мовою.