Влада зробить 200 іноземців персонами нон грата?
В Україну не пустили іноземного бізнесмена, директора зі стратегії та інвестицій групи компаній "Терра фуд" Георгія Кіквадзе, який публічно висловлював свою підтримку Євромайдану.
Про це пише FT з посиланням на повідомлення Кіквадзе. У в'їзді бізнесмену відмовили у суботу, 21 грудня, коли він прибув до аеропорту "Бориспіль".
"Прикордонники сказали мені, що є наказ від Держслужби охорони" , - заявив Кіквадзе. Також він зазначив, що буває в Україні близько 5 років, займаючись бізнесом, "створює робочі місця і залучає інвестиції".
"Мабуть, зараз я небезпечний революціонер, який домагається відставки уряду", - зазначив він у коментарі FT.
Кіквадзе і ще більше 30 іноземців, переважно громадян Грузії та США, які є членами іноземних ділових кіл у Києві або професорами місцевих університетів, увійшов до списку "регіонала" Олега Царьова в якості "іноземного агента", що загрожують нацбезпеці України.
Як зазначає видання, найближчим часом цей список може бути розширений до 200 осіб.
У свою чергу німецький політолог Андреас Умланд, який також входить до "списку Царьова", на своїй сторінці у Facebook заявив: питання про депортацію з України 200 іноземців, у тому числі – самого Умланда, вже вирішено.
"Щойно отримав неофіційну інформацію (або дезінформацію?), що питання про мою депортацію з України, як і 200 інших іноземців - вже вирішено. Може, це не так, але джерело – серйозне", - зазначив політолог. За його словами, офіційного підтвердження про це він ще не отримав.
"Сподіваюся, це тільки чутки", - зазначив він.
Також Умланд припустив, що таке рішення могло базуватися на зверненні нардепа від ПР Олега Царьова: " Нібито, я беру участь у політичній діяльності, але це не так. Я зустрічаюся з українськими політиками з різних таборів, наприклад, в якості офіційного члена Науково-експертної ради Комітету ВР з питань євроінтеграції. Однак не надаю допомоги будь-якій політичній групі активно".
"Для порівняння: я зробив набагато більше критичних зауважень щодо Росії та її влади, аніж щодо української. Але Росія видала мені візу на в'їзд без жодних проблем", - додав він.
Як відомо, 12 грудня російському опозиційному політику Борису Нємцову заборонили в'їзд в Україну. Співробітники СБУ вручили йому документальне підтвердження заборони та посадили політика на зворотний рейс до РФ.
На початку грудня Олег Царьов звернувся до МЗС та СБУ з проханням розглянути питання про заборону в'їзду в Украну для низки осіб, які нібито можуть сприяти розгортанню антиурядових демонстрацій. У документах йдеться про те, що "дестабілізація ситуації в Україні" є спланованою.
У сприянні протестам, які вибухнули в Україні, Царьов підозрює "зарубіжних політехнологів та фахівців з протестної активності, чия діяльність перетворюється на загрозу національній безпеці".
У списку фігурували представники Росії, США, Великої Британії, Німеччини та Грузії, у тому числі - екс-президент Михайло Саакашвілі. Разом з тим на початку грудня Саакашвілі відвідав Євромайдан у Києві.
У свою чергу регіонал Михайло Чечетов заявив, що Саакашвілі, коли був при владі, втратив половину Грузії, і "якщо ми будемо слухати, то половина України відокремиться". "Саакашвілі буде виступати на Майдані і вчити наших лідерів опозиції, як створювати революції", - заявив Чечетов.
Українська правда