Соціолог: Протести проти правоохоронної системи наростатимуть
Протестні настрої проти суддів і правоохоронців постійно наростатимуть.
Таку думку висловила голова правління фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, пише "Тиждень".
"Люди не довіряють судовій гілці влади. Вони взагалі не довіряють нашим правоохоронним органам. Досить значна частина людей вважає, що "суд Лінча" – це єдиний спосіб поновити справедливість. І вони мають багато прикладів цьому", - сказала соціолог.
"Як пам’ятаємо, справа Макар вибухнула тоді, коли винних відпустили на свободу. Кожен день люди читають, принаймні, в інтернеті про схожі випадки, а це досить швидко поширюється. Іноді бачать таке ж по телебаченню: що закон – не для всіх. Тому стала поширеною позиція, що закон треба брати у свої руки", – заявила вона.
На її думку, сколихнути всю країну може вбивство хіба що якогось популярного політичного лідера.
"А так – це будуть локальні виступи на місцях, де такі події траплятимуться. Проте ці виступи будуть постійними. Ця ідея поширюватиметься", – вважає експерт.
Вона також зауважила, що особливого осуду і жалю серед суспільства не викликало жорстоке вбивство харківського судді.
"Дехто навіть писав, що, мовляв, вбили – добре, що вбили, так йому і треба", – зазначила соціолог.
"У нас наростають такі протести проти суддів. Тобто, громадська думка починає судову, правоохоронну систему - міліціонерів, суддів, прокурорів - заносити не до окремої гілки влади, яка стоїть на сторожі правосуддя, а до тих, які захищають владу від самих громадян", - наголосила Бекешкіна.
Як відомо, що по всій Україні тривають акції протесту на захист родини Павліченків, засуджених за вбивство столичного судді Зубкова.
Марші на їх підтримку пройшли у Києві, Харкові, Черкасах, Дніпропетровську, Чернігові, Запоріжжі, Сумах, Тернополі, Львові та інших містах.