Світ просять не давати віз українським чиновникам, які проштрафилися

П'ятниця, 10 червня 2011, 10:43

Громадські лідери та правозахисники закликають демократичні держави застосувати санкції до українських чиновників, які порушують права людини та причетні до політичних переслідувань.

Вони закликали "керівників усіх демократичних країн" задіяти механізми заборони на видачу віз таким посадовим особам, а також заморозити фінансові активи, які ті мають за кордоном, передає "Deutsche Welle".

На думку авторів звернення, це може бути "дієвим інструментом, який допоможе зупинити порушення прав людини та політичні переслідування в Україні".

До Ініціативної групи зі створення Громадського Комітету захисту від політичних переслідувань в Україні увійшли лідери Українського Гельсінського комітету з прав людини, Харківської правозахисної групи та інших відомих громадських організацій.

Серед прикладів політичних переслідувань вони називають кримінальні справи, пов'язані з підприємницьким Майданом, арешти та побиття членів організації "Тризуб" за пошкодження бюсту Сталіна, переслідування журналістів, блогерів, активістів студентських рухів, кримінальні справи, пов'язані із подіями у Львові 9 травня.

У цьому переліку також значаться кримінальні справи, порушені проти Юрія Луценка, Юлії Тимошенко та інших керівників попереднього уряду. Їм, як сказано у зверненні, "висунуті звинувачення в діях, які не мають кримінального змісту".

Автори документу відзначили відсутність будь-якої реакції з боку влади на протести проти порушень прав людини. У зверненні наголошується, що засоби внутрішнього впливу для зміни ситуації на краще вичерпано.

На сайті Української Гельсінської спілки оголошений збір підписів під зверненням до "керівників усіх демократичних країн".

Один із ініціаторів звернення, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров сказав "Deutsche Welle", що воно адресоване, насамперед, лідерами країн Євросоюзу, США та Канади.

Захаров вважає несправедливим щодо пересічних українців імовірне відтермінування підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС та лібералізації візового режиму з Євросоюзом:

"Карати треба не країну, а державу. Точніше тих її окремих чиновників, які потурають незаконним переслідуванням, утриманню під вартою, катуванням тощо", - сказав він.

Захаров не очікує негайного блокування Євросоюзом в'їзду на його територію українських чиновників, але вважає, що такі звернення громадськості "формують негативний імідж влади", що спричиняє міжнародний тиск на порушників прав людини.

Захаров також послався на прецедент заморожування активів та блокування видачі віз російським можновладцям, причетним до переслідування та загибелі в ув'язненні правника Сергія Магнітського з боку США.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: