Янукович написав у "Figaro" про Чорнобиль і Фукусіму
Україна наполягає на необхідності зміцнення міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження.
Про це президент Віктор Янукович написав у своїй статті для "Фігаро" "Один світ. Одна безпека".
"В основі політики України у сфері ядерної безпеки також лежить принципова позиція нашої держави щодо необхідності зміцнення міжнародного режиму ядерного нерозповсюдження", - зазначив він.
Янукович підкреслив, що Україна, "яка свого часу зробила непересічний внесок у справу глобального ядерного роззброєння, продовжує демонструвати відповідальну політику у цій сфері".
"Як президент країни, що постраждала від найбільшої техногенної ядерної катастрофи, закликаю всі держави до діалогу. Прийшов час об'єднати зусилля. У нас один світ. І в ньому потрібно знайти гармонійне поєднання технологічного прогресу із необхідними гарантіями безпеки. Без цього людській цивілізації не обійтися. Впевнений, ми здатні зробити так, що атомний вогонь зігрівав, але не обпалював", - написав він.
"Ми, українці, як ніхто інший знаємо ціну легковажному ставленню до високих технологій. Але, пройшовши крізь Чорнобильську трагедію, вивчивши її гіркі уроки, ми не втрачаємо віру у розвиток ядерної енергетики", - додав Янукович.
Він підкреслив, що за чверть століття, що минули після аварії, Україна не мала серйозних збоїв у роботі жодної з чотирьох українських АЕС, які забезпечують близько 50% національного виробництва електроенергії.
"Після Чорнобиля в Україні були впроваджені надзвичайно жорсткі вимоги до безпеки на атомних електростанціях. Кожен енергоблок розрахований таким чином, щоб витримати землетрус магнітудою 8 балів та падіння літака на його дах. Сучасні системи автоматизованого управління зводять до мінімуму вплив так званого "людського фактору", - написав він.
Янукович зазначив, що Чорнобильську трагедію спричинив "саме безвідповідально організований, такий, що проводився з порушенням багатьох інструкцій, експеримент із ручним управлінням системами безпеки".
"Що стосується аварії на "Фукусіма-1", то вона взагалі не пов'язана з виробничим процесом на АЕС, а є наслідком невиправданого ризику будівництва ядерного об'єкту в сейсмічно небезпечній зоні", - написав він.
Українська правда