Генпрокуратура нанесла ЦВК контрудар у війні за держреєстр
Генеральна прокуратура заявляє про незаконність дій Центральної виборчої комісії зі створення державного реєстру виборців до рішення Конституційного суду.
Про це заявив начальник головного управління нагляду за дотриманням законів у частині прав, свобод і захисту інтересів держави ГПУ Сергій Домбровський журналістам, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Ми вважаємо, що до розгляду в Конституційному суді, ЦВК повинна була припинити виконання цієї угоди, за якою проводилися роботи (зі створення державного реєстру виборців) до рішення по суті", - сказав він.
Домбровський розповів, що за дорученням президента Генпрокуратура провела перевірку дотримання вимог чинного законодавства під час створення держреєстру виборців, що повинен був бути введений ще 1 жовтня 2007 року.
Зокрема, за словами Домбровського, встановлено, що у вересні 2007 року ЦВК оголосила тендер на закупівлю послуг зі створення програмного забезпечення для державного реєстру виборців.
Разом з тим, зазначив представник Генпрокуратури, міжвідомча комісія з питань держзакупівель у грудні 2007 року скасувала ці торги через допущений ЦВК порушень закону.
За його словами, 17 квітня 2008 року Кабмін ухвалив постанову, за якою дозволив ЦВК отримати послуги з розробки програмного забезпечення, створення і введення інформаційно-телекомунікаційної системи держреєстру виборців за процедурою закупівлі в одного учасника без угоди з Мінекономіки.
На підставі цієї постанови, як зазначив Домбровський, 5 травня ЦВК підписала угоду з акціонерним товариством "Атлас" про надання відповідних послуг на суму близько 6 млн. грн.
Разом з тим, він акцентував увагу на тому, що 2 червня президент призупинив дію зазначеної постанови Кабміну і направив подання до КС.
"У зв'язку з цим Генеральна прокуратура 23 червня внесла розпорядження ЦВК з приводу припинення закупівель за бюджетні кошти послуг відповідно до вищевказаної постанови до рішення Конституційним судом питання з приводу її (постанови) конституційності. Таким чином, ГПУ діяла законно з метою забезпечення належних умов для створення державного реєстру виборців", - зазначив Домбровський.
Він підкреслив, що відповідно до законодавства, ЦВК повинна була припинити закупівлю товарів і проведення робіт до рішення Конституційного суду щодо відповідності Основному закону постанови Кабміну.