"Президент і уряд подали до ВР цілу низку законів, які саме і вимагаються Європейським Союзом для того, щоб наш рух до Європейського Союзу міг відбуватися і далі. На жаль, з огляду на те, що Верховна Рада вже кілька тижнів не працює, нам не вдається прийняти ці закони. І звичайно, це певною мірою створює не дуже гарне тло перед самітом", - каже Євген Перебийніс, В.О. Директора Департаменту інформполітики МЗС.
"В цих заявах нема ніякого сенсу, це те, що називається демедж контрол, тобто намагання перекласти відповідальність за можливу репутаційну катастрофу на плечі опозиції", - відповідає Голова парламентського Комітету з питань євроінтеграції, Григорій Немиря.
На чергові заклики європейців звільнити Тимошенко і Луценка в Україні відповіли промовисто: новим звинуваченням на адресу екс-прем’єрки і відмовою звільнити за станом здоров’я екс-міністра.
Просто влада не хоче в Європу. Тому говорить одне, а робить якраз навпаки, – кажуть аналітики.
"Шукаються винні – то Захід нас не хоче, то погана опозиція, то погода погана, то те щось інше, якась геополітична ситуація, то Росія перешкоджає – але робиться все, щоб тільки, не дай Бог, не завершити оцей геополітичний вибір України в західному напрямку", - каже Володимир Горбач, Політаналітик Інституту євро-атлантичного співробітництва.
В МЗС із закидами не згодні.
"Мабуть, це враження все-таки помилкове, що Україна не зацікавлена в євроінтеграції", - говорить Євген Перебийніс, В.О. Директора Департаменту інформполітики МЗС.
"Курс України на європейську інтеграцію залишається незмінним", - додає Перебийніс.
"Ми не маємо жодних сумнівів, що під час саміту президенту Януковичу, безумовно, буде нагадано в найбільш прямий і відвертий спосіб про відсутність прогресу і зростаюче занепокоєння тим, що Україна ризикує знову змарнувати історичний шанс", - каже Григорія Немиря.
"Найголовніший, очевидно, месидж на саміті буде, що Україна має шанс, Україна має вікно можливостей долучитися до західного світу, західної економіки і до системи геополітичної. Але вона мусить дуже швидко діяти. Дуже мало часу, аби щось змінити всередині країни. Це буде головне повідомлення, після якого українська влада вже не зможе сказати, що Захід нас не хоче, Захід нас не любить, нас ніхто не чекає, ми такі, бо ми такі. Тут і буде найголовніший висновок: що м’яч знаходиться на полі українського президента, він має не просто говорити, а діяти, і для цього є чітко відведений час ну приблизно до кінця травня", - говорить Володимир Горбач, Політаналітик Інституту євро-атлантичного співробітництва.