Про що говорять індекси, представлені в проекті “Української правди”?
Україна – це країна, в якій проживають освічені, толерантні люди.
Це країна із високим рівнем смертності, корупції, в якій важко розвиватися бізнесу.
Це суспільство, яке не може дати собі раду з своїми викликами і, як наслідок, замість самовираження бореться за виживання.
Якщо подивитися в ретроспективу рейтингів, представлених в цьому проекті, ми побачимо одну й ту ж тенденцію: Україна має «свій рівень» поміж інших країн протягом тривалого часу, може навіть покращити його, але потім стається криза і ми втрачаємо декілька позицій.
Криза відкриває можливості для розвитку. Але вони залишаються невикористаними і погіршена позиція стає новою нормою. Через кілька років ситуація повторюється і Україна знову втрачає кілька місць у рейтингах
Після перемоги Майдану 2014 року, Україна знову постала перед цими викликами – покращити свої позиції, змінивши суспільний договір, правила гри, реалізувати реформи та рухатися європейським шляхом чи знову втратити свій шанс, як це вже було колись після революції 2004 року.
На жаль, цього разу, окрім внутрішніх проблем, Україна зіткнулася із зовнішними викликами. Анексія частини території, військові дії на Донбасі, звичайно, не могли не вплинути на сприйняття України у світі – особливо у таких чутливих сферах як свободи та економіка.
Проте слід визнати – нинішня українська політична еліта поки що не впоралася із викликами часу та не виконала вимог Майдану, які, наприклад, стосувалися подолання корупції.
Низькими також залишаються показники у рейтингах легкості ведення бізнесу, економічних свобод, податкового навантаження, від яких залежать залучення інвестицій та економічний успіх країни.
Методологія всіх рейтингів, представлених в цьому проекті, суттєво відрізняється, місцями вона надто складна, або не включає деякі суб’єктивні чинники.
Разом з цим, рейтинги є дуже важливим чинником формування іміджу України у світі, а також важливими індикаторами для наших міжнародних партнерів та стратегічних інвесторів. Тож ми маємо ставитися до них належним чином.