З життя біло-блакитної еліти: маєток Дмитра Табачника

Вівторок, 26 червня 2007, 20:18
Щороку влітку автор цих рядків має звичку робити "інспекцію" елітних котеджних містечок в обухівському напрямку. Проїхатися вздовж та поперек Конча-Заспи, Козина і Нових Безрадичів займає кілька годин. І цього часу достатньо для того, щоб переконатися у покращенні життя вітчизняної чиновницької та бізнес-еліти.

Цей український праобраз Монако та Рубльовського шосе Москви дедалі сильніше радує око абсурдним поєднанням стилів та необмежених грошей. Дамба все глибше врізається в Дніпро, маєтки будуються, архітектурні смаки покращуються, а журналістська зацікавленість – зростає.

Коли в 2006 році вдалося заїхати на територію одного з таких поселень, побачити вдалося небагато. Дорога просто вперлася в залізні ворота зі шлагбаумом. Табличка "Стоп! Приватна власність" пояснювала, що далі рух заборонено.

– Але хто тут живе? – запитання до охоронця в камуфляжі, який вийшов зі свого павільйону.

– Табачник, – коротко відповів він. – Без їхнього дозволу пропустити не можу.

У той момент чиновницька кар’єра Табачника переживала не кращі часи. Він не балотувався до Верховної Ради, став депутатом кримського парламенту, а його прізвище спливало у кримінальній справі про події часів помаранчевої революції.

Однак за кілька місяців ситуація виправилася. Була створена антикризова коаліція, прем’єром став Віктор Янукович, а Табачник повернувся на посаду заступника голови уряду.

Тому цього літа не залишалося нічого іншого, ніж з'ясувати, як живе Дмитро Табачник.

Потойбічне життя українських політиків набагато цікавіше, ніж їхні клятви боротися за щастя знедолених.

А, як відомо, головним сторожем соціальної справедливості в Україні працює саме Дмитро Табачник, який відповідальний за цей напрямок роботи в уряді.

Оскільки суходолом дістатися до резиденції Табачника непрошеним гостям неможливо, кореспонденту "Української правди" довелося трохи зайнятися фізичними вправами, аби дізнатися, що саме ховається за високим парканом.

Табачник базується на дамбі в районі Конча-Заспи. Це – "найелітніші" українські території, куди повертається з роботи додому вся честь і совість епохи.

Якщо асфальт оберігає охорона і надпис "Приватна власність", то з іншого боку садибу Табачника оточує вода.

Оскільки ці водойми ще не приватизовані, то ніхто не має права вам заборонити піти нестандартним шляхом.

Тож кореспондент "Української правди" озброївся човном, веслами і фотоапаратом, щоб дізнатися про побутові хвилинки щастя гуманітарного віце-прем'єра.

Територія, на якій розміщено житло урядовця, викликає захоплення. Вона справді величезна – не менше гектара зелених газонів, розкішних верб і ялинок.

Півострів віце-прем'єра омиває вода одного з каналів, який поєднує Дніпро і дамбу. На території Табачника розташовано три будинки – тут живуть сам чиновник з братом та їхній батько.

Перший маєток з червоної цегли нагадує резиденції в елітних районах Лондона.

Будинок номер один

Другий будинок розташований по центру і домінує на цій території – він швидше подібний до американських палаців.

Будинок номер два

Третій будинок – найменший, і за деревами його побачити складніше. Але видно, що він стоїть під черепицею, оштукатурений і пофарбований у жовтий колір. Прикрасою третього будинку є простора веранда.

Будинок номер три

Садиби Табачника прекрасні не тільки тому, що розташовані біля водойми – увесь простір являє собою один великий парк, а в кількох місцях є невеликі причали.

В очі кидається обережність власників. Як видно, пост охорони влаштований не тільки на в'їзді, але і по всій території. Протягом фотосесії, яку проводила "Українська правда", перебуваючи на човні, з будки вийшов молодий чоловік, одягнутий немов спецназівець. До його честі, ніяких спроб перешкодити він не робив, хоча і слідував за судном вздовж берега.

Сам Табачник відмовився відповідати на питання нашого видання. "Українську правду" цікавило співвідношення рівня зарплати чиновника та його витрат.

Як відомо, Табачник з 1991 року, коли він отримав посаду старшого консультанта секретаріату Верховної Ради, не облишав державну службу. Тамтешні заробітки у всі часи не перевищували рівень менеджерів середньої ланки.

Також ми просили віце-прем'єра надати останню декларацію про доходи, публікувати яку від перших чиновників країни вимагає закон про боротьбу з корупцією.

У вівторок після засідання Кабміну кореспондент "Української правди" передав Табачнику відповідний запит. Прочитавши його, урядовець мовчки розвернувся і пішов. На питання, чи зможе він якось прояснити свою точку зору, Табачник відповів: "Я це коментувати не буду. В мене немає такої можливості".

Хоча щонайменше він міг все пояснити, пославшись на брата, який займається підприємництвом. Але в цьому разі Дмитро Табачник не відрізнявся би від Юлії Тимошенко, яка пояснює розкішний спосіб життя перепелиним бізнесом свого чоловіка.

Утім, наше видання, зацікавлене у всебічному і об’єктивному висвітленні даної теми, і далі залишається відкритим для Табачника.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Головне на Українській правді